Otwarcie wystawy zaplanowano na godzinę 13.50 w holu głównym Sejmu (na parterze). Pojawi się tam też fotobudka, w której parlamentarzyści będą mogli zrobić sobie zdjęcie, by w oryginalny sposób zachęcić do wykonywania badań w kierunku wykrycia cukrzycy oraz jej groźnych powikłań.

Bezpośrednio po uroczystości, około godziny 14.00 w sali nr 101 rozpocznie się debata dotycząca cukrzycy jako jednego z najistotniejszych czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać też o tym jak można przeciwdziałać konsekwencjom tego zjawiska.

Inicjatorem wydarzenia jest Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy. Partnerami są Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. W spotkaniu wezmą udział między innymi parlamentarzyści, krajowy konsultanci ds. kardiologii, ds. diabetologii oraz w dziedzinie medycyny rodzinnej, prezesi Polskich Towarzystw: Diabetologicznego i Kardiologicznego, a także przedstawiciele strony rządowej oraz organizacji pacjenckich.(pap)