O nas

Prawo.pl to otwarty serwis informacyjny, zawierający codzienne informacje z zakresu prawa, podatków, ale także tematyki kadrowej, samorządowo - administracyjnej, zdrowotnej, oświatowej  czy regulacji dotyczących prowadzenia firm. Zawiera aktualności dotyczące wymiaru sprawiedliwości, legislacji, bieżących problemów prawnych, a także opinie, komentarze, wywiady, najnowsze orzeczenia i interpretacje czy odpowiedzi na pytania.
Zawiera aktualizowaną bazę aktów prawnych, instytucji (m.in. sądów i urzędów), oferuje też specjalne newslettery.
 

Prawo.pl zostało połączone z systemem LEX – największą prawną bazą wiedzy w Polsce, która ma 420 tysięcy użytkowników. Użytkownicy LEXa, bezpośrednio z artykułów w Prawo.pl, mogą trafić do przepisów, komentarzy czy przydatnych narzędzi.
Artykuły z Prawo.pl są widoczne na głównej stronie serwisu LEX, a część z nich zasila też jego zasoby.
 

Prawo.pl jest przede wszystkim dla prawników, przedsiębiorców, urzędników, doradców podatkowych, księgowych, kadrowych, dyrektorów szkół czy szpitali. Przydatne informacje znajdzie w nim jednak każdy, kto musi się zmierzyć z prawem w codziennym życiu – m.in. w zakresie spraw rodzinnych, majątkowych, konsumenckich czy drogowych.
 

Serwis Prawo.pl jest responsywny – można go czytać na tabletach i telefonach komórkowych. jest też dostępny w aplikacji mobilnej.
Można go obserwować na Facebooku i Twitterze @PrawoPLserwis.
 

Serwis tworzy zespół doświadczonych dziennikarzy, wspieranych przez specjalistów od kreacji internetowej, SEO i mediów społecznościowych.
 

Serwis Prawo.pl należy do Wolters Kluwer Polska.

Alicja Pollsech
Nad strategią i rozwojem Prawo.pl czuwa Alicja Pollesch – dyrektor strategiczny Wolters Kluwer Polska, członek zarządu

Wolters Kluwer to lider w zakresie współpracy z profesjonalistami z obszaru prawa, biznesu i administracji publicznej. Spółka dzieli się z klientami specjalistyczną wiedzą prawną w postaci systemu LEX, dostarcza narzędzia wspomagające pracę z dokumentami prawnymi oraz oprogramowanie z obszaru compliance. Wolters Kluwer oferuje ponadto bazy wiedzy, serwisy internetowe, książki oraz czasopisma. W Polsce pracuje dla niej 7000 autorów, w tym najwybitniejsi polscy prawnicy.
Globalnie Wolters Kluwer obsługuje klientów z ponad 180 krajów, ma oddziały w 40 krajach i zatrudnia ponad 19 tysięcy osób na całym świecie. Jej przychód za 2018 r. wyniósł 4,3 miliarda euro.

Laureat konkursu Dobry Wzór. Zdobywca nagród:

- Wzór Roku 2019 – Nagroda Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.
- Dobry Wzór 2019 r. w sferze Usług.

Portal nagrodzony za bezpłatny dostęp do tysięcy artykułów ze wszystkich dziedzin prawa oraz za za przejrzyste publikowanie aktualności prawnych i gospodarczych oraz wnikliwe analizy najistotniejszych zagadnień.

Dobry Wzór 2019 i Wzór Roku Dobry Wzór 2019