Zespół

Ewa Usowicz
Ewa Usowicz – redaktor naczelna Prawo.pl, dyrektor Działu Serwisów Informacyjnych

Od początku kariery zawodowej związana z dziennikarstwem prawnym – najpierw w "Gazecie Prawnej", następnie w "Rzeczpospolitej", w której przez ostatnie lata była zastępcą redaktora naczelnego. Laureatka nagród dziennikarskich – m.in. „Złotej Wagi" przyznawanej przez Adwokaturę dla najlepszych dziennikarzy prawnych. Odznaczona Krzyżem Zasługi za dokonania w budowaniu niezależnej prasy w Polsce oraz za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i redakcyjnej.
Ewa.Usowicz@wolterskluwer.com

Krzysztof Sobczak
Krzysztof Sobczak – redaktor prowadzący sekcję Prawo dla każdego i Opinie
Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej" i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej". Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem.
Krzysztof.Sobczak@wolterskluwer.com
Patrycja Rojek-Socha
Patrycja Rojek-Socha – redaktor prowadząca sekcję Prawnicy i Sądy
Od początku kariery zawodowej związana z dziennikarstwem prawnym. Zajmuje się m.in. tematyką związaną z bezpieczeństwem, resortem sprawiedliwości, prawami człowieka - najpierw w „Telewizji Polskiej", następnie w  Polskiej Agencji Prasowej. Odznaczona Krzyżami Zasługi przyznanymi przez Policję, Państwową Straż Pożarną i MSWiA - za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i obiektywizm. 11 czerwca 2022 r. otrzymała Złotą Wagę nagrodę przyznawaną przez Naczelną Radę Adwokacką. Uhonorowana nią została za rzetelność dziennikarska, bezstronność, dążenie do prawdy.
Patrycja.Rojek@wolterskluwer.com
Krzysztof Koślicki
dr Krzysztof Koślicki - redaktor prowadzący sekcję Podatki, wydawca projektów specjalnych
Dziennikarz specjalizujący się w prawie podatkowym, rachunkowości i finansach publicznych. W latach 2010-2017 redaktor naczelny serwisu podatki.biz. Wcześniej redaktor prowadzący Tygodnik Podatkowy w „Gazecie Prawnej". Współpracował także z „Rzeczpospolitą". Doktor nauk prawnych.
Krzysztof.Koslicki@wolterskluwer.com
Renata Krupa-Dąbrowska
Renata Krupa-Dąbrowska - redaktor prowadząca sekcję Prawo w biznesie
Całe swoje życie zawodowe związała z dziennikarstwem prawnym. Wiele lat pracowała m.in. w „Gazecie Prawnej " oraz w dzienniku „Rzeczpospolita", gdzie specjalizowała się w prawie nieruchomości, budowlanym, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, samorządzie terytorialnym oraz ochronie środowiska
Renata.Krupa@wolterskluwer.com
Inga Stawicka - redaktor prowadząca sekcję Prawo w Biznesie
Dziennikarka prawna. Wcześniej związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, w którym współpracowała z działami „Firma i Prawo” oraz „Prawnik”. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie spółek handlowych, prawie energetycznym oraz prawie własności intelektualnej. Zanim zajęła się dziennikarstwem prawnym, współpracowała z regionalnym oddziałem „Gazety Wyborczej”.
Inga.Stawicka@wolterskluwer.com
Robert Horbaczewski - redaktor prowadzący sekcję Samorząd i Administracja
Przez kilkanaście lat dziennikarz redakcji „Rzeczpospolitej", gdzie publikował teksty z zakresu prawa i ekonomii.
robert.horbaczewski@wolterskluwer.com
Monika Sewastianowicz
Monika Sewastianowicz - redaktor prowadząca sekcje: Oświata i Studenci
Od lat związana z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska, głównie z serwisami: LEX Prawo Oświatowe i LEX Windykacje. Współpracuje z czasopismami: "Dyrektor Szkoły" i "Wczesna Edukacja". Jest radcą prawnym.
M.Sewastianowicz@wolterskluwer.com
Grażyna Leśniak
Grażyna J. Leśniak – redaktor prowadząca sekcję Kadry i BHP
Dziennikarz prawny i ekonomiczny. Specjalizuje się w prawie pracy i w podatkach.  Zajmuje się również problematyką finansów publicznych, ochrony danych osobowych i prawa gospodarczego. Pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, w „Prawie i Gospodarce" i w „Rzeczpospolitej". Współpracowała z „Dziennikiem Gazetą Prawną". Wielokrotnie nagradzana „Ostrym Piórem" Business Centre Club.
Grazyna.Lesniak@wolterskluwer.com
Katarzyna Nocuń
Katarzyna Nocuń - redaktor prowadząca sekcję Zdrowie
Całe życie zawodowe związana z dziennikarstwem newsowym i prawnym. Relacjonowała wydarzenia społeczne i polityczne, w tym zmiany w prawie dotyczące ochrony zdrowia i samorządu dla Polskiej Agencji Prasowej. W „Dzienniku Gazecie Prawnej" była redaktorem działu Samorząd i Administracja, w którym pisała m.in. o ochronie środowiska. Laureatka konkursu „Eko Dziennikarz" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za teksty o gospodarce odpadami.
Katarzyna.Nocun@wolterskluwer.com
Agnieszka Matłacz
Agnieszka Matłacz – redaktor sekcji Kadry i BHP
Od kilkunastu lat związana z Wolters Kluwer – najpierw w redakcji LEX, tworzącej Vademecum Doradcy Podatkowego, później przy publikacjach dla rzeczoznawców majątkowych, specjalistów prawa ochrony środowiska czy prawa budowlanego. Była też wydawcą newsletterów.
Agnieszka.Matlacz@wolterskluwer.com
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska – dziennikarz, korespondent sądowy
Od lat specjalizuje się w prawie cywilnym i prawie Unii Europejskiej. Przygotowuje relacje z Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i tzw. sądów warszawskich. Współtworzyła „Gazetę Prawną", w której była zastępcą redaktora naczelnego, wcześniej pracowała w Radiu „Solidarność". Była też specjalistą w urzędzie pełnomocnika rządu do spraw integracji europejskiej.
K.Zaczkiewicz@wolterskluwer.com
Ewa Saj
Ewa Saj – wydawca newsletterów
Tworzy wszystkie newslettery przygotowywane przez Prawo.pl. Odpowiada m.in. za dobór treści, technikalia związane z ich budową i wysyłką, kontakt z subskrybentami i funkcjonowanie baz odbiorców.
Ewa.Saj@wolterskluwer.com
Karol Kozłowski
Karol Kozłowski - specjalista ds. kreacji internetowych
Od 2009 r. związany z Wolters Kluwer Polska. W latach 2012-2017 prowadzący Serwis Samorządowy LEX. Członek zespołu odpowiadającego za funkcjonowanie serwisów internetowych Wolters Kluwer. Koordynator prac przy stworzeniu portalu Prawo.pl. Odpowiedzialny za utrzymanie i rozwój serwisu.
Karol.Kozlowski@wolterskluwer.com
Jacek Górski
dr Jacek Górski – specjalista ds. kreacji internetowych
Od 1998 roku związany z powstaniem, utrzymaniem i rozwojem serwisów internetowych Wolters Kluwer – m.in. lex.pl, abc.com.pl, wolterskluwer.pl.
Wcześniej pracował jako dziennikarz radiowy. Jest administratorem profilu Wolters Kluwer na FB i kanału Wolters Kluwer na YouTube. Odpowiada także za poprawne funkcjonowanie systemu reklam banerowych. Jest doktorem ekonomii. 
Jacek.Gorski@wolterskluwer.com
Tomasz Kalka
Tomasz Kalka – specjalista SEO
Od lat związany z pozycjonowaniem stron w segmencie biznes, finanse, prawo. Wcześniej pracował w Comperia.pl, a następnie w Onet.pl. Odpowiadał za marketing w wyszukiwarkach m.in. Comperia.pl, Telepolis.pl, Businessinsider.com.pl oraz Forbes.pl. Prywatnie fan wydarzeń kulturalnych w Warszawie, prowadzi serwis kulturalnie.waw.pl.
Tomasz.Kalka@wolterskluwer.com

-->

AUTORAMI PRAWO.PL SĄ RÓWNIEŻ REDAKTORZY, TWORZĄCY SYSTEM INFORMACJI PRAWNEJ LEX:

Rafał Bujalski, Wojciech Kowalski, Michał Malinowski, Anna Stańczuk, Katarzyna Irytowska, Iwona Kaczorowska, Magdalena Stankiewicz, Bartosz Starczewski, Alicja Plichta, Lidia Marciniak, Kamila Kokoszewska, Magdalena Sowula, Izabela Baranowska, Maciej Podębski, Roman Rudnik, Sabina Siwy, Ewelina Majewska, Tomasz Kręski, Adriana Surwiło.

PISZĄ TEŻ DLA NAS STALI WSPÓŁPRACOWNICY:

m.in. Aleksandra Partyk, Marek Sondej, Dorian Lesner, Hanna Hendrysiak, Wiesława Moczydłowska, Beata Igielska, Katarzyna Redmerska.

NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE (FB i TT) PROWADZĄ:

Adam Studziński
Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się zewnętrzną komunikacją firm - w mediach tradycyjnych i cyfrowych. Prowadzi branżowe strony społecznościowe. Planuje, realizuje oraz analizuje wyniki kampanii informacyjnych i marketingowych w social mediach.

Marta Barlak
Od 2004 roku związana zawodowo z branżą PR. Zajmuje się tworzeniem strategii działań z zakresu public relations i strategii komunikacji digital oraz realizacją działań w tym zakresie. Łącznie prowadziła kilkadziesiąt profili w serwisach Twitter, Facebook, Linkedin, Youtube.

ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski