Zespół

Ewa Usowicz
Ewa Usowicz – redaktor naczelna Prawo.pl, dyrektor Działu Serwisów Informacyjnych

Od początku kariery zawodowej związana z dziennikarstwem prawnym – najpierw w "Gazecie Prawnej", następnie w "Rzeczpospolitej", w której przez ostatnie lata była zastępcą redaktora naczelnego. Laureatka nagród dziennikarskich – m.in. „Złotej Wagi" przyznawanej przez Adwokaturę dla najlepszych dziennikarzy prawnych. Odznaczona Krzyżem Zasługi za dokonania w budowaniu niezależnej prasy w Polsce oraz za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i redakcyjnej.
Ewa.Usowicz@wolterskluwer.com

Krzysztof Koślicki
dr Krzysztof Koślicki - zastępca redaktor naczelnej Prawo.pl, zastępca dyrektora Działu Serwisów Informacyjnych
Dziennikarz specjalizujący się w prawie podatkowym, rachunkowości i finansach publicznych. W latach 2010-2017 redaktor naczelny serwisu podatki.biz. Wcześniej redaktor prowadzący Tygodnik Podatkowy w „Gazecie Prawnej". Współpracował także z „Rzeczpospolitą". Absolwent studiów podyplomowych Digital Media organizowanych przez Uniwersytet SWPS. Doktor nauk prawnych.
Krzysztof.Koslicki@wolterskluwer.com
Patrycja Rojek-Socha
Patrycja Rojek-Socha – redaktor prowadząca sekcję Prawnicy i Sądy
Od początku kariery zawodowej związana z dziennikarstwem prawnym. Zajmuje się m.in. tematyką związaną z bezpieczeństwem, resortem sprawiedliwości, prawami człowieka - najpierw w „Telewizji Polskiej", następnie w  Polskiej Agencji Prasowej. Odznaczona Krzyżami Zasługi przyznanymi przez Policję, Państwową Straż Pożarną i MSWiA - za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i obiektywizm. 11 czerwca 2022 r. otrzymała Złotą Wagę nagrodę przyznawaną przez Naczelną Radę Adwokacką. Uhonorowana nią została za rzetelność dziennikarską, bezstronność, dążenie do prawdy.
Patrycja.Rojek@wolterskluwer.com
Renata Krupa-Dąbrowska
Renata Krupa-Dąbrowska - redaktor prowadząca sekcję Prawo w biznesie
Całe swoje życie zawodowe związała z dziennikarstwem prawnym. Wiele lat pracowała m.in. w „Gazecie Prawnej " oraz w dzienniku „Rzeczpospolita", gdzie specjalizowała się w prawie nieruchomości, budowlanym, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, samorządzie terytorialnym oraz ochronie środowiska
Renata.Krupa@wolterskluwer.com
Inga Stawicka - redaktor prowadząca sekcję Prawo w biznesie
Dziennikarka prawna. Wcześniej związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, w którym współpracowała z działami „Firma i Prawo” oraz „Prawnik”. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie spółek handlowych, prawie energetycznym oraz prawie własności intelektualnej. Zanim zajęła się dziennikarstwem prawnym, współpracowała z regionalnym oddziałem „Gazety Wyborczej”.
Inga.Stawicka@wolterskluwer.com
Monika Pogroszewska - redaktor prowadząca sekcję Podatki
Od wielu lat specjalizuje się w prawie podatkowym, rachunkowości i finansach publicznych. Wcześniej pracowała w „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Zaczynała w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie relacjonowała prace Parlamentu.
monika.pogroszewska@wolterskluwer.com
Robert Horbaczewski - redaktor prowadzący sekcję Samorząd i Administracja
Przez kilkanaście lat dziennikarz redakcji „Rzeczpospolitej", gdzie publikował teksty z zakresu prawa i ekonomii.
robert.horbaczewski@wolterskluwer.com
Monika Sewastianowicz
Monika Sewastianowicz - redaktor prowadząca sekcje: Oświata i Studenci
Od lat związana z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska, głównie z serwisami: LEX Prawo Oświatowe i LEX Windykacje. Współpracuje z czasopismami: "Dyrektor Szkoły" i "Wczesna Edukacja". Jest radcą prawnym.
M.Sewastianowicz@wolterskluwer.com
Grażyna Leśniak
Grażyna J. Leśniak – redaktor prowadząca sekcję Kadry i BHP
Dziennikarz prawny i ekonomiczny. Specjalizuje się w prawie pracy i w podatkach.  Zajmuje się również problematyką finansów publicznych, ochrony danych osobowych i prawa gospodarczego. Pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, w „Prawie i Gospodarce" i w „Rzeczpospolitej". Współpracowała z „Dziennikiem Gazetą Prawną". Wielokrotnie nagradzana „Ostrym Piórem" Business Centre Club.
Grazyna.Lesniak@wolterskluwer.com
Katarzyna Nocuń
Katarzyna Nocuń - redaktor prowadząca sekcję Zdrowie
Całe życie zawodowe związana z dziennikarstwem newsowym i prawnym. Relacjonowała wydarzenia społeczne i polityczne, w tym zmiany w prawie dotyczące ochrony zdrowia i samorządu dla Polskiej Agencji Prasowej. W „Dzienniku Gazecie Prawnej" była redaktorem działu Samorząd i Administracja, w którym pisała m.in. o ochronie środowiska. Laureatka konkursu „Eko Dziennikarz" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za teksty o gospodarce odpadami.
Katarzyna.Nocun@wolterskluwer.com
Agnieszka Matłacz
Agnieszka Matłacz – redaktor sekcji Kadry i BHP
Od kilkunastu lat związana z Wolters Kluwer – najpierw w redakcji LEX, tworzącej Vademecum Doradcy Podatkowego, później przy publikacjach dla rzeczoznawców majątkowych, specjalistów prawa ochrony środowiska czy prawa budowlanego. Była też wydawcą newsletterów.
Agnieszka.Matlacz@wolterskluwer.com
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska – dziennikarz, korespondent sądowy
Od lat specjalizuje się w prawie cywilnym i prawie Unii Europejskiej. Przygotowuje relacje z Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i tzw. sądów warszawskich. Współtworzyła „Gazetę Prawną", w której była zastępcą redaktora naczelnego, wcześniej pracowała w Radiu „Solidarność". Była też specjalistą w urzędzie pełnomocnika rządu do spraw integracji europejskiej.
K.Zaczkiewicz@wolterskluwer.com
Ewa Saj
Ewa Saj – wydawca newsletterów
Tworzy wszystkie newslettery przygotowywane przez Prawo.pl. Odpowiada m.in. za dobór treści, technikalia związane z ich budową i wysyłką, kontakt z subskrybentami i funkcjonowanie baz odbiorców.
Ewa.Saj@wolterskluwer.com
Karol Kozłowski
Karol Kozłowski - specjalista ds. kreacji internetowych
Od 2009 r. związany z Wolters Kluwer Polska. W latach 2012-2017 prowadzący Serwis Samorządowy LEX. Członek zespołu odpowiadającego za funkcjonowanie serwisów internetowych Wolters Kluwer. Koordynator prac przy stworzeniu portalu Prawo.pl. Odpowiedzialny za utrzymanie i rozwój serwisu.
Karol.Kozlowski@wolterskluwer.com
Jacek Górski
dr Jacek Górski – specjalista ds. kreacji internetowych
Od 1998 roku związany z powstaniem, utrzymaniem i rozwojem serwisów internetowych Wolters Kluwer – m.in. lex.pl, abc.com.pl, wolterskluwer.pl.
Wcześniej pracował jako dziennikarz radiowy. Jest administratorem profilu Wolters Kluwer na FB i kanału Wolters Kluwer na YouTube. Odpowiada także za poprawne funkcjonowanie systemu reklam banerowych. Jest doktorem ekonomii. 
Jacek.Gorski@wolterskluwer.com
Tomasz Kalka
Tomasz Kalka – specjalista SEO
Od lat związany z pozycjonowaniem stron w segmencie biznes, finanse, prawo. Wcześniej pracował w Comperia.pl, a następnie w Onet.pl. Odpowiadał za marketing w wyszukiwarkach m.in. Comperia.pl, Telepolis.pl, Businessinsider.com.pl oraz Forbes.pl. Prywatnie fan wydarzeń kulturalnych w Warszawie, prowadzi serwis kulturalnie.waw.pl.
Tomasz.Kalka@wolterskluwer.com

PISZĄ TEŻ DLA NAS STALI WSPÓŁPRACOWNICY:

m.in. Aleksandra Partyk, Marek Sondej, Dorian Lesner, Hanna Hendrysiak, Regina Skibińska, Zofia Jóźwiak, Beata Dązbłaż, Wiesława Moczydłowska, Beata Igielska, Katarzyna Redmerska.

NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE (FB i TT) PROWADZĄ:

Adam Studziński
Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się zewnętrzną komunikacją firm - w mediach tradycyjnych i cyfrowych. Prowadzi branżowe strony społecznościowe. Planuje, realizuje oraz analizuje wyniki kampanii informacyjnych i marketingowych w social mediach.

Marta Barlak
Od 2004 roku związana zawodowo z branżą PR. Zajmuje się tworzeniem strategii działań z zakresu public relations i strategii komunikacji digital oraz realizacją działań w tym zakresie. Łącznie prowadziła kilkadziesiąt profili w serwisach Twitter, Facebook, Linkedin, Youtube.