Warsztaty "AI w praktyce prawniczej – od prototypu do praktyki" już w piątek

Nowe technologie LegalTech

Już 8 grudnia br. na Uniwersytecie SWPS, w ramach HumanTech Summit 2023, odbędą się warsztaty, które są przełomowym wydarzeniem dla naukowców, przedstawicieli branży technologicznej oraz prawników. Sesja interaktywna skupi się na integracji Sztucznej Inteligencji w sądownictwie, zapewniając uczestnikom praktyczne doświadczenie z innowacyjnym systemem AI oraz promując dialog na temat transformacji cyfrowej procedur prawnych.

04.12.2023

Czat GPT doskonały nie jest – profesjonalistów tak szybko nie zastąpi

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

Wykorzystanie czata GPT do przygotowywania dokumentów prawniczych, sposoby na zadbanie o cyberbezpieczeństwo w kancelarii i wyzwania (oraz zagrożenia), które wiążą się z coraz szerszym korzystaniem ze sztucznej inteligencji również w obszarze usług prawnych. To tylko niektóre tematy poruszane podczas konferencji „Legal Tech – czyli nowe technologie w praktyce prawniczej”. Wolters Kluwer Polska jest partnerem medialnym wydarzenia.

25.05.2023

NSA gotowy do przejścia na rozprawy online

Prawnicy Wymiar sprawiedliwości Nowe technologie LegalTech

Rośnie liczba skarg na organy państwa, wpływających do sądów administracyjnych. Sądy te radzą sobie jednak z postępowaniami m.in. dzięki stosowaniu rozpraw zdalnych. Takie są wnioski z raportu o funkcjonowaniu sądów administracyjnych w pandemicznych latach 2020-21, przedstawionego w Sejmie.

05.10.2022

Martin O'Malley: Zawód prawnika ma przyszłość. Cyfrową przyszłość

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

Wielu prawników już zaakceptowało fakt, że technologia odgrywa i będzie odgrywać wielką rolę w ich pracy, mimo że nie wszyscy są dobrze przygotowani do jej wykorzystywania. I choć przechodzą do świata elektroniki, to wciąż będą korzystać z papierowych wydawnictw - mówi Martin O'Malley, dyrektor generalny Wolters Kluwer Legal & Regulatory.

05.10.2022

Doradcy podatkowi: bez nowych technologii ani rusz

Podatki i opłaty lokalne CIT VAT Doradca podatkowy Nowe technologie LegalTech

W podatkach, jak w mało której gałęzi prawa, dynamiczne zmiany przepisów niemal natychmiast wymuszają używanie nowoczesnych technologii przez podatników, a także obsługujących ich doradców podatkowych. Jednak prawdziwa rewolucja technologiczna nadejdzie w tej dziedzinie w przyszłym roku, gdy pojawi się obowiązek fakturowania online.

16.09.2022

Regina Bondarenko: Ukraina kocha prawnicze chatboty

Nowe technologie LegalTech

Na Ukrainie częściej wprowadzamy na rynek własny produkt i staramy się, aby był lepszy od konkurencji. Polacy szukają rozwiązań opartych na dodatkach. Na Ukrainie prawie w ogóle nie używamy poczty elektronicznej w życiu codziennym, kochamy chatboty. O polskim i ukraińskim LegalTech mówi Regina Bondarenko, współzałożycielka i szefowa Pravoman.

09.06.2022

Aplikacja do planowania kariery prawnika wygrała Legal Hackathon 2022

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

Znamy zwycięzców, piątej, jubileuszowej już edycji Legal Hackathon, czyli maratonu prawniczego programowania. Wygrała aplikacja, która określa ścieżkę kariery. Drugie miejsce zajął projekt WeAreUkrainians, który pomaga znaleźć prawnika, gdy zaskoczy nas katastrofa. Trzecie miejsca zajęły dwa zespoły, jeden zadbał o wizualną stronę dokumentów, drugi o znalezienie zaufanego prawnika.

05.06.2022

Legal Hackathon 2022 – trwa maraton prawniczego programowania

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

W piątek 3 czerwca wystartował już po raz piąty Legal Hackathon 2022, czyli maraton prawniczego programowania organizowany przez Wolters Kluwer Polska. Jego uczestnicy przez trzy dni będą pracować nad stworzeniem nowoczesnej aplikacji pomocnej dla obywateli lub w pracy kancelarii. W niedzielę swoje projekty zaprezentują jury, które wyłoni zwycięzców.

03.06.2022

Ruszyła rejestracja na Legal Hackathon

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

W piątek, 3 czerwca, wystartuje maraton prawniczego programowania. To już czwarta edycja Legal Hackathonu. Co roku impreza gromadzi pasjonatów nowych technologii i innowacyjności: prawników, programistów, grafików, analityków i menedżerów. Razem tworzą zespoły i projektują nowoczesne rozwiązania nie tylko dla prawników, ale też dla osób potrzebujących pomocy prawnej, np. uchodźców.

24.05.2022

Światowy Dzień Książki i Prawa Autorskiego w cieniu skargi do TSUE

Prawo cywilne Prawo unijne LegalTech

W sobotę, 23 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Prawa Autorskiego, a trzy dni później ma zapaść bardzo ważne orzeczenie w sprawie nowej dyrektywy autorskiej, którą Polska zaskarżyła do Trybunału Sprawiedliwości. Rząd złożył skargę na dwa przepisy, ale całą dyrektywę dającą większe prawa twórcom lecz ograniczającą swobodę platform cyfrowych - czeka jeszcze wdrożenie w Polsce.

23.04.2022

Popularyzacja LegalTech, szkolenia dla aplikantów i adwokatów - Wolters Kluwer rozwija współpracę z NRA

Prawnicy Rynek LegalTech

Wolters Kluwer Polska i Naczelna Rada Adwokacka zawarły umowę, której celem jest zacieśnianie współpracy. Chodzi m.in. o popularyzację zagadnień z obszaru LegalTech, organizowanie szkoleń dla aplikantów i adwokatów oraz pogłębienie współpracy wydawniczej. To kolejny etap współdziałania z samorządami prawniczymi, wydawnictwo od kilku lat współpracuje już m.in. z Krajową Izbą Radców Prawnych.

15.12.2021

Rosati: Klienci chcą więcej za mniej, więc prawnik musi polubić nowe technologie

Prawnicy LegalTech

Raport Wolters Kluwer 2021 Future Ready Lawyer potwierdza obserwowane od dawna oczekiwania klientów, które można określić jako „więcej za mniej”, przy zachowaniu wysokiej jakości pomocy prawnej i partnerskim podejściu do klienta. Kierunek ten wymaga połączenia pracy prawnika z efektywnym wykorzystaniem nowych technologii - uważa Przemysław Rosati,

22.06.2021

Program wyszukujący ryzyka w umowach zwycięzcą Legal Hackathon 2021

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

Po trzech dniach kreatywnej pracy jury wybrało zwycięskie projekty Legal Hackathon 2021. Wygrał IP Risk, czyli program do wychwytywania ryzyk w umowach. Drugie miejsce zajęła Powiadomka – aplikacja, która nie pozwoli przeoczyć żadnego pisma z sądu. Trzecie miejsce przypadło Mayonnaise - programowi, który ma uchronić startupy przed prawną katastrofą.

20.06.2021

Trwa Legal Hackathon 2021 – maraton prawniczego programowania

Prawnicy Nowe technologie LegalTech

W piątek 18 czerwca wystartował już po raz czwarty Legal Hackathon 2021, czyli maraton prawniczego programowania organizowany przez Wolters Kluwer Polska. Ponad stu uczestników przez trzy dni wmyślało nowoczesne aplikacje pomocne w pracy kancelarii. W niedzielę swoje projekty zaprezentowali jury, które wyłoni zwycięzców. Projekty, które zostały wyróżnione w poprzednich edycjach, można już kupić w LEX Hub.

20.06.2021

Zarabiam i dzielę się zyskiem - Polska raczej nie wdroży na czas dyrektywy autorskiej

Prawo cywilne Prawo unijne LegalTech

Polska musi do 6 czerwca wdrożyć dyrektywę autorską. Terminowa jej implementacja jest konieczna dla ucywilizowania rynku cyfrowego. W czasie pandemii zamknięto kina, teatry i galerie, jedynym kontaktem z publicznością pozostał internet, ale do dzisiaj nie uregulowano tej branży i wiele wskazuje, że dyrektywa nie zostanie na czas wdrożona.

25.05.2021

Już w czerwcu rusza Legal Hackathon

Wymiar sprawiedliwości LegalTech

W dniach 18-20 czerwca odbędzie się polska edycja corocznego maratonu programowania w branży prawniczej. Wydarzenie, które organizuje Wolters Kluwer Polska, co roku gromadzi pasjonatów nowych technologii i innowacyjności w podejściu do prawa. Główny cel to zaprojektowanie nowoczesnych rozwiązań zarówno dla prawników, jak i dla osób korzystających z usług prawnych.

24.05.2021

Marcin Kleina: Pandemia wymusiła inwestycje w cyfryzację biznesu, także prawniczego

Nowe technologie LegalTech

Ostatni rok pokazał, że szybka cyfryzacja jest możliwa, i to z sukcesem. Ta rewolucja technologiczna nie byłaby realna bez wielkiej zmiany mentalnej, jaka dokonała się wśród decydentów niemal wszystkich segmentów rynku. Wszyscy przekonali się do zdalnych spotkań, elektronicznych podpisów czy obiegu dokumentów w chmurze, a to otwiera przed nami kolejne możliwości - mówi Marcin Kleina,

01.04.2021

Narodowa skrzynka mailowa zastąpi listy polecone

Administracja publiczna RODO LegalTech

Poczta Polska przygotowuje dla Polaków narodową skrzynkę mailową. Dotyczyć to będzie wszystkich obywateli, a urzędy będą zobowiązane do tego, aby komunikować się tylko drogą elektroniczną. Piątek, 12 marca jest ostatnim dniem społecznych konsultacji projektu rozporządzenia, które ma wprowadzić to rozwiązanie. Jednak już wiadomo, że problemem będzie bezpieczeństwo i poufność przesyłek.

12.03.2021

Adwokatura chce informatyzować adwokatów

Prawnicy LegalTech

Jeden z wniosków płynących z sobotniego Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Adwokatury jest taki, że nie wszyscy adwokaci są dostatecznie dostosowani do nowych technologii. Chodzi o podstawowe kwestie, takie jak choćby konta internetowe, bo te z których korzystają nie do końca spełniają warunki bezpieczeństwa. Adwokat Rafał Dębowski, sekretarz NRA, chce przekonać do podjęcia prac w tym zakresie.

21.12.2020

Jak przetwarzać dane w sieci - radzi radcom Komisja LegalTech przy izbie warszawskiej

Prawnicy LegalTech

To kolejna publikacja skierowana do radców przez władze samorządowe. Tym razem „Standard przetwarzania informacji w chmurze obliczeniowej przez radców prawnych” przygotowała Komisja LegalTech przy warszawskiej izbie. Celem jest przekazanie metodyki oraz zestawu narzędzi do poruszania się w tym trudnym i pełnym wyzwań obszarze.

16.12.2020
1  2  3  4