PAP

Artykuły autora

KEP: Potrzebna zgoda na edukację seksualną

Zarządzanie oświatą

Skutki wprowadzenia edukacji seksualnej na Zachodzie są przerażające, wręcz niewyobrażalne. Przykład rodziców, którzy uciekają z niektórych krajów Europy z powodu seksualizacji dzieci i młodzieży jest dzisiaj przestrogą dla nas w Polsce - mówi rzecznik Episkopatu. Przypomina, że edukacja seksualna może odbywać się jedynie za zgodą rodziców.

25.08.2019

Radomska uczelnia będzie uczyć medycyny alternatywnej

Radomska uczelnia chce kształcić specjalistów od medycyny alternatywnej. Pomysł skrytykowała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie oraz Główny Inspektor Sanitarny. Według Jarosława Pinkasa medycyna alternatywna to oksymoron i powinien interweniować resort nauki.

25.01.2019

CKE opublikowała arkusze z próbnego egzaminu ósmoklasisty

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze z próbnego egzaminu ósmoklasisty. Na języku polskim uczniowie musieli opisać spotkanie bohaterów dwóch utworów literackich lub o młodości jednego z bohaterów lektury. Uczniowie musieli się również zmierzyć z pytaniami dotyczącymi Quo Vadis.

20.12.2018

Resort nauki rozpoczyna konsultacje wdrażania Ustawy 2.0

Szkolnictwo wyższe

Rozpoczyna się wdrażanie Ustawy 2.0. Minister nauki zapowiedział, że nowy akt prawny zwiększy autonomię uczelni oraz podniesie jakość kształcenia i badań naukowych. Nie jest przypadkiem, że wdrażanie...

24.08.2018
1  2  3  4  5  6  7  8  9    13474