PAP

Artykuły autora

240 mln zł trafi na inwestycje dla gmin uzdrowiskowych

Polski Ład

Ponad 240 mln złotych trafi do gmin uzdrowiskowych w ramach przeznaczonej dla nich edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polskie Uzdrowiska” - ogłosił w sobotę w Ustce wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Dofinansowanie otrzyma 49 gmin, które wnioskowały o takie wsparcie.

14.05.2022

Sąd: Nie każdy orzeł to chronione godło Polski

Prawo karne

Sąd Okręgowy w Gdańsku ponownie uniewinnił członków zespołu "Behemoth", w tym jego lidera Adama "Nergala" Darskiego, od zarzutu znieważenia polskiego godła. Sąd uzasadnił, że przedmiotem publicznego znieważenia opisanego w art. 137 Kodeksu Karnego musi być godło. Nie zaś twór graficzny, projekt graficzny, nawiązujący czy podobny do orła.

06.05.2022

Mniej studentów i doktorantów skorzystało z programu Erasmus+

Pandemia zmniejszyła liczbę studentów i doktorantów, biorących udział w programie Erasmus+. Od 2019 r. liczba uczestników spadła 2,5-krotnie. W ocenie dr. Pawła Poszytka z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) wymiana akademicka i tak została w mniejszy sposób dotknięta przez pandemię, niż branża produkcyjna.

08.02.2022

W drugim naborze do Programu Inwestycji Strategicznych będzie specjalna ścieżka dla gmin popegeerowskich

Samorząd terytorialny Finanse samorządów Polski Ład

Na przełomie listopada i grudnia ma być ogłoszony drugi nabór dla samorządów do Rządowego Funduszu „Polski Ład” - zadeklarowała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego. Oprócz naboru dla wszystkich samorządów, nowością będzie specjalna ścieżka dla gmin, w których funkcjonowały PGR.

27.10.2021

Pierwsze wnioski o rekompensaty za stan wyjątkowy

Prawo gospodarcze Małe i średnie firmy Finanse

Pierwszych siedem wniosków o wypłatę rekompensaty za straty w działalności gospodarczej związane z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w obszarze przy granicy z Białorusią wpłynęło do piątku do wojewody lubelskiego. Jak mówią przedsiębiorcy, zrobili to dopiero teraz, bo dopiero na początku tygodnia opublikowanego wzór wniosku, choć w podlaskim znany jest już od 1 października.

17.10.2021
1  2  3  4  5  6  7  8  9    13474
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski