Ewa Usowicz

Ewa Usowicz

Dyrektor Działu Serwisów Informacyjnych

Od początku kariery zawodowej związana z dziennikarstwem prawnym – najpierw w „Gazecie Prawnej”, następnie w „Rzeczpospolitej”, w której przez ostatnie lata była zastępcą redaktora naczelnego. Laureatka nagród dziennikarskich – m.in. „Złotej Wagi” przyznawanej przez Adwokaturę dla najlepszych dziennikarzy prawnych. Odznaczona Krzyżem Zasługi za dokonania w budowaniu niezależnej prasy w Polsce oraz za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i redakcyjnej.

Kontakt: Ewa.Usowicz@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Zgłoś przepisy do poprawki, wygraj dostęp do LEX

Prawo.pl i LEX rozpoczynają drugą edycję akcji "Poprawmy prawo". Po raz kolejny będziemy chcieli wskazać problematyczne przepisy, które na pewno należy zmienić. Chodzi o regulacje, które mają istotny wpływ na wymiar sprawiedliwości, prawników, podatki, pracę, działalność gospodarczą, zdrowie, oświatę, samorząd i administrację. Do zgłaszania wadliwych aktów prawnych zapraszamy naszych Czytelników. Zadbajmy wspólnie o lepsze prawo!

26.11.2021

Prof. Markiewicz: Wydawców czeka batalia z Google

Prawo cywilne

Internetowi giganci nie są chętni do dzielenia się z wydawcami dochodem za korzystanie z ich treści. Pojawią się spory na tle tego, co oznacza „bardzo krótki fragment utworu”, bo taki można opublikować bez płacenia, czy jakie wynagrodzenie dla wydawcy będzie „sprawiedliwe” i „proporcjonalne” – mówi prof. Ryszard Markiewicz

24.10.2019

Stawiamy na rzetelne informacje

Szybko nam minął ten rok, bo i wiele się w prawie działo! Podobnie jak w Prawo.pl – bo serwis cały czas rośnie i zyskuje nowych Czytelników. Jedno jest niezmienne - stawiamy na rzetelne, obiektywne i aktualne informacje prawne oraz serwis otwarty dla wszystkich.

09.08.2019

Śladem „Wiedźmina” mogą pójść inni

Prawo gospodarcze

Głośna sprawa Andrzeja Sapkowskiego, który domaga się 60 milionów złotych od firmy CD Projekt – producenta gry „Wiedźmin”, nie jest wcale jedyna na polskim rynku – mówi Włodzimierz Albin, prezes...

05.10.2018
1  2