Patrycja Rojek-Socha

Patrycja Rojek-Socha

Redaktor prowadząca sekcję Prawnicy i Sądy

Od początku kariery zawodowej związana z dziennikarstwem prawnym. Zajmuje się m.in. tematyką związaną z bezpieczeństwem, resortem sprawiedliwości, policją, prawami człowieka - najpierw w „Telewizji Polskiej", następnie w  Polskiej Agencji Prasowej. Odznaczona Krzyżami Zasługi przyznanymi przez Policję, Państwową Straż Pożarną i MSWiA - za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i obiektywizm.

Kontakt: Patrycja.Rojek@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Nowe funkcjonalności w Portalu Informacyjnym Sądów będą, ale niekoniecznie szybko

Wymiar sprawiedliwości Nowe technologie

Apetyt wzrasta w miarę jedzenia - także na nowe rozwiązania w zakresie e-doręczeń czyli Portalu Informacyjnego Sądów Powszechnych. Wygląda jednak na to, że prawnicy będą musieli na to jeszcze poczekać, bo podstawą muszą być odpowiednie zmiany legislacyjne. Chodzi m.in. o biuro podawcze, kalendarz pełnomocnika, e-komunikację z sądowym sekretariatem.

23.05.2022

Nie ma pieniędzy, więc nakazy dla sprawców przemocy nie do sądów rodzinnych

Prawnicy Wymiar sprawiedliwości Prawo rodzinne

Ministerstwo Sprawiedliwości chciało, by wydziały rodzinne zajmowały się nakazami i zakazami związanymi z natychmiastową izolacją sprawców przemocy domowej. To budziło spore emocje wśród sędziów rodzinnych, którzy argumentowali, że i tak są obciążeni, i to pilną pracą. Resort jednak zmienił plany i zwiększenia kognicji nie będzie. Piszemy o tym w najnowszym Legal Alercie.

23.05.2022

TourBus od czerwca znowu w drodze - cel przybliżanie Konstytucji

Wymiar sprawiedliwości

W sobotę 4 czerwca ze Słupska wyruszy TourBus, czyli rozpocznie się Toru de Konstytucja - projekt Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Druga edycja poświęcona będzie nie tylko Konstytucji, ale także Unii Europejskiej. A prawom człowieka i prawom obywatela poświęcona będzie też sama inauguracja. Podczas pierwszej edycji TourBus dojechał do 84 miejscowości.

21.05.2022

Inflacja w górę, koszty utrzymania dziecka też - czas na wyższe alimenty

Wymiar sprawiedliwości Prawo rodzinne

Inflacja nie zatrzymuje się, Polacy coraz mocniej odczuwają to na swoich kieszeniach. Koszty utrzymania dzieci też rosną, więc sędziowie rodzinni już teraz mierzą się ze zwiększoną liczbą wniosków o zmiany w alimentach. I wieszczą, że może być jeszcze gorzej. Przy okazji wraca temat ustalenia ich wysokości - w ocenie części sędziów być może to czas, by wrócić do procentów od wynagrodzenia.

21.05.2022

Clifford Chance pomagała w emisji zielonych obligacji dostawcy fotowoltaiki

Rynek

Międzynarodowa kancelaria Clifford Chance doradzała na rzecz mBanku w związku z emisją dwóch serii zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 75 mln PLN przez R.Power. Obligacje zostały objęte przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz mBank. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój portfela projektów w kraju i za granicą.

20.05.2022
1  2  3  4  5  6  7  8  9    630
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski