- Drugi przypadek wyzdrowienia chorego obywatela Mali zakażonego wirusem ebola został zarejestrowany oficjalnie w czwartek w Bamako - powiedział agencji AFP pragnący zachować anonimowość przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.

Źródło to dodało, że już 5 grudnia 2014 testy nie wykazały u pacjenta obecności wirusa ebola. Jednak z powodu innej choroby zatrzymano go w szpitalu.
- Dzisiaj jest już całkowicie zdrowy - powiedział rozmówca AFP.

Jak dodał, pacjent ten był jedyną w Mali osobą leczoną z powodu eboli od 29 listopada 2014, kiedy to ze szpitala wyszedł pierwszy wyleczony z tej choroby pacjent. Od wielu dni nie wykryto w kraju żadnego nowego przypadku choroby. 

Według ostatnich danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w trzech najbardziej dotkniętych przez ebolę państwach Afryki Zachodniej - Liberii, Gwinei i Sierra Leone - zarejestrowano 6331 zgonów na ebolę. Sierra Leone wyprzedziło Liberię jako państwo z największą liczbą zachorowań. W sumie zakażonych zostało 17 800 osób.

Czytaj: Ebola nadal szerzy się w Sierra Leone i Gwinei >>>

Ebola, którą po raz pierwszy wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. (pap)