Budimex podpisał z łódzkim oddziałem GDDKiA umowę na dokończenie prac na liczącym 15,2 km odcinku autostrady A1, po firmach Poldim i Bogl a Krysl - podała spółka w komunikacie.

Odcinek jest położony między miejscowościami Sójki i Piątek w Łódzkiem. Wartość kontraktu wynosi 49,7 mln złotych netto (niemal 61,1 mln zł brutto).
Jak poinformował PAP w środę Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA, zakres prac, jaki został do wykonania, to m.in. dokończenie budowy węzła Kutno Wschód (u zbiegu A1 i drogi krajowej nr 92), czyli wykonanie łącznic, zbudowanie Stacji Poboru Opłat i dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych - Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód.

Wykonawca ma także dokończyć budowę dróg lokalnych, wewnętrznych i dojazdowych do autostrady, dokończyć budowę i przebudowę chodników, zjazdów, zatok, parkingów, infrastruktury technicznej, oświetlenia oraz nasadzenia zieleni. Na dokończenie prac wykonawca będzie miał 13 miesięcy od chwili podpisania umowy, jednak bez okresu zimowego - od 15 grudnia do 15 marca.

Według Zalewskiego, dokończenie budowy autostrady A1 na tym odcinku poprawi nie tylko komfort podróżowania między Łodzią i Gdańskiem, ale także warunki życia mieszkańców Kutna. Węzeł Kutno Wschód umożliwi bowiem kierowcom jadącym od strony Łowicza

(PAP)