W czwartek szefowa ministerstwa przedsiębiorczości i technologii uczestniczy w Forum Sektora Kosmicznego 2018,. To wydarzenie skierowane do przedstawicieli firm i instytucji biorących aktywny udział w rozwoju tej gałęzi polskiego biznesu.

Minister Emilewicz (na zdjęciu) dodała, że w ubiegłym roku polskie przedsiębiorstwa złożyły skutecznie ponad 171 aplikacji do Europejskiej Agencji Kosmicznej. - Sukces kolejnej polskiej firmy, która wzięła udział w niedawnej misji NASA InSight, świadczy o potencjale polskiego przemysłu kosmicznego i popycie na jego rozwiązania - podkreśliła.

Według prezesa Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego Pawła Wojtkiewicza druga edycja Forum jest okazją do dyskusji na temat obecnego potencjału polskiego sektora kosmicznego oraz wykorzystania już istniejących możliwości dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w tym obszarze gospodarczym.

LEX Informator Prawno-Gospodarczy >>

- Pierwsza edycja wydarzenia w 2016 r. zgromadziła 400 uczestników, 34 wystawców oraz liczne media. Została bardzo wysoko oceniona przez przedstawicieli sektora, którzy docenili wysoki poziom merytoryczny konferencji i możliwość dyskusji przedstawicieli najważniejszych instytucji oraz firm zaangażowanych w rozwój sektora kosmicznego" – wskazał Wojtkiewicz.

Patronat nad Konferencją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Obrony Narodowej, Krajowy Punkt Kontaktowy Projektów Badawczych Unii Europejskiej i Polska Agencja Kosmiczna. Forum Sektora Kosmicznego 2018 odbywa się pod patronatem Komisji Europejskiej, w ramach cyklu wydarzeń Industry Day 2018.

Organizatorami forum są Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (organizacja zrzeszająca firmy i podmioty polskiego sektora kosmicznego), Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu. (PAP)