W ramach programu E-grosik odbywać się będą lekcje i warsztaty z wykorzystaniem specjalnych publikacji dydaktycznych i animacji.
Jak poinformowała Magdalena Wielgocka ze stalowowolskiego muzeum, celem programu jest zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej, znajomości historii pieniądza i podstaw przedsiębiorczości u dzieci.
„Warsztaty i lekcje muzealne związane są z wystawą "COP dla przyszłości. Ludzie–Przemysł–Architektura" podejmującą zagadnienia gospodarki II RP. Przybliżają historię środków płatniczych na ziemiach polskich i podstawy ekonomii” – wyjaśniła Wielgocka.
W czasie zajęć wykorzystana będzie specjalna publikacja dydaktyczna, której bohaterowie: Misia, Gucio i Tymek wraz ze swoją mamą przedstawią dzieciom, w prosty i przystępny sposób, podstawowe zasady ekonomiczne. Wyjaśnią np. pojęcia związane z ekonomią, zapoznają z historią środków płatniczych oraz rozwojem gospodarczym kraju w okresie narodzin Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP-u) i Stalowej Woli.
Uzupełnieniem programu będzie interaktywna animacja edukacyjna w formie zabawy przy ekranie dotykowym, która pozwoli dzieciom sprawdzić i utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach.
Program E-grosik realizowany będzie od października do grudnia 2013. Został przygotowany w ramach projektu: „E-grosik. Publikacja dydaktyczna dla dzieci zintegrowana z animacją i działaniami edukacyjnymi” i dofinansowana ze środków Narodowego Banku Polskiego.
Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Polecamy: Licealiści będą się uczyć jak założyć firmę