Maciej Kopeć, nauczyciel historii, samorządowiec, były zachodniopomorski kurator oświaty został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - poinformował w poniedziałek resort edukacji na stronie internetowej.
Maciej Kopeć urodził się w 1962 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończył kierunek historia.
W 1987 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel historii w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Reja w Szczecinie, a od 1991 r. związany był z XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, gdzie przez dziesięć lat był wicedyrektorem szkoły. Historii uczył w XIII LO oraz Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem maturalnym z historii.
Przygotowani przez niego uczniowie uzyskali ponad 150 tytułów finalisty i laureata ogólnopolskich olimpiad i konkursów przedmiotowych, wojewódzkich i miejskich konkursów historycznych, byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, ministra edukacji narodowej, prezydenta Szczecina.
Za wybitne osiągnięcia został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz wyróżniony m.in. dwukrotnie nagrodą ministra edukacji narodowej, nagrodą Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej i Medalem Olimpiady Historycznej.
W latach 2006-2008 pełnił funkcję zachodniopomorskiego kuratora oświaty.
Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, w NSZZ „Solidarność”, KPN i NSZZ "Solidarność-80". Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2006-2010 był radnym Rady Miasta Szczecin. W 2015 r. został ponownie szczecińskim radnym, przewodniczącym komisji ds. kultury. (PAP)

Dowiedz się więcej z książki
Zdrowe kierowanie klasą. Motywacja, komunikacja, dyscyplina
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł