Miasto liczy na dofinansowanie projektu w minimum 50 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak powiedział PAP burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, jest bardzo duża szansa na pozyskanie na ten cel pieniędzy z Unii Europejskiej.

Plany rewitalizacji osiedla Wzgórze obejmują przede wszystkim przebudowę sieci kanalizacyjnej, wodociągowej i burzowej. Ponadto odnowione mają być osiedlowe parkingi, ma zostać wymieniona także nawierzchnia na boiskach do koszykówki i tenisa oraz mają powstać dwa duże place zabaw.

Jak zapewnił Majcher, do końca 2014 r. prace rewitalizacyjne powinny się zakończyć.

Ponadto gmina Ożarów planuje za 4,5 mln zł położyć sieć kanalizacyjną i wodociągową oraz wybudować kontenerową oczyszczalnię ścieków we wsi Lasocin. Władze Ożarowa starają się pozyskać pieniądze na ten cel z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Miasto Ożarów leży we wschodniej części regionu świętokrzyskiego w powiecie opatowskim. Zamieszkuje je niecałe 5 tys. osób. Z tego 3,7 tys. mieszka na osiedlu Wzgórze, w skład którego wchodzi 50 trzy- i czteropiętrowych bloków.