Jak poinformował PAP Łukasz Rut z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, dotychczas do inkubatora wpłynęły 52 pomysły na uruchomienie działalności gospodarczej. To wielokrotnie więcej, niż spodziewali się organizatorzy projektu.
„Druga szansa dla chętnych rozpoczyna się w poniedziałek. Potrwa miesiąc. To zapewne już ostatnia okazja na otrzymanie nawet miliona złotych na swój biznes” - powiedział PAP Rut. 
Park Technologiczny Interior w Nowej Soli na wsparcie innowacyjnych przedsiębiorców ma 11 mln zł, z tego 10 mln zł pochodzi z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a ok. 1 mln zł to wkład do projektu poznańskiej spółki, zajmującej się doradztwem dla przedsiębiorstw.
Do inkubatora innowacji Interior wpłynęły już pomysły m.in. Poznania, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia czy Kielc, a także lubuskich miejscowości. Wnioski dot. odnawialnych źródeł energii, diagnostyki nowotworów, logistyki, internetowych platform doradczych, handlowych czy społecznościowych. Pomysły wykorzystują drony, wirtualnych przewodników czy stacje ładujące pojazdy elektryczne.
Szefowa inkubatora innowacji Parku Interior Karolina Rudy powiedziała, że z 52 nadesłanych pomysłów zostanie wybranych ok. 25, a ich autorzy będą zaproszeni na spotkania konsultacyjne. Najlepsi z nich otrzymają propozycję inkubacji. Zewnętrzni eksperci przygotują im biznes plany i wycenią pomysły.
„Jednak może być zakończony szybciej, jeśli komitet oceniający wcześniej wybierze trzydzieści kilka pomysłów do preinkubacji. Więcej miejsc nie będzie. W naborze, który się właśnie zakończył, eksperci obsadzą około połowy z całej puli wolnych miejsc. Szanse są więc jeszcze niemałe” - podkreślił prezes parku Interior Andrzej Matłoka.
Park Technologiczny Interior w Nowej Soli rozpoczął działalność na początku 2013 r. Zarządza nim spółka, w której większość udziałów ma miasto Nowa Sól. Park znajduje się na granicy administracyjnej miasta w sąsiedztwie terenów Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt jego budowy wyniósł 20 mln zł, z czego 50 proc. Nowa Sól pozyskała z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 
Na terenie parku są multimedialne sale wykładowe, sale konferencyjne, w pełni wyposażone powierzchnie biurowe i laboratoryjne - wyposażone w niezbędne urządzenia i oprogramowanie, oraz halę magazynowo - produkcyjną o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Wynajem tych powierzchni dedykowany jest zwłaszcza firmom, które wiążą swoją przyszłość z innowacyjnymi technologiami. 
W ofercie parku są także usługi informacyjne, doradcze i promocyjne, a na terenie obiektu znajduje się nawet żłobek dla dzieci pracowników firm ze strefy ekonomicznej. 
W Interiorze siedziby ma 17 firm z branż: elektrycznej, metalowej, informatycznej i doradczej. Mieści się tam także nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej i inkubator przedsiębiorczości.