Przedszkole Akademickie funkcjonuje przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Ideą placówki jest m.in. kształtowanie u dzieci postaw ekologicznych i prozdrowotnych.

"To wielka przyjemność uczestniczyć w takiej uroczystości. Placówka robi fantastyczne wrażenie i jest świetnie wyposażona, ale najważniejsi są pracujący tu ludzie. Ważne jest podejście, nastawienie, kompetencje i świadomość po co te dzieci tu przychodzą. To nie jest przechowalnia, tu mądrze wychowuje się dzieci" - powiedziała prezydentowa.

Komorowska podkreśliła, że uczenie dzieci ekologii w przedszkolu jest bardzo ważne, gdyż to, jak będą one ukształtowane, będzie wpływać na ich zachowania w przyszłości.

Prezydentowa obejrzała występy przedszkolaków, które śpiewały piosenki i recytowały wiersze po polsku i po angielsku, a także zaprezentowały pokaz mody ekologicznej. Ze swojej strony zrewanżowała się przeczytaniem opowiadania o psotnym wietrzyku.

Na pamiątkę spotkania Komorowska podarowała wszystkim przedszkolakom książkę "Pałac Prezydencki dla dzieci" z tekstem Michała Rusinka i ilustracjami Joanny Rusinek. Książka jest opowieścią o historii i zakątkach Pałacu, a przewodnikiem po nim jest ożywiony kamienny lew, który na chwilę opuścił swoje stanowisko przy pomniku księcia Józefa Poniatowskiego. Prezydentowa sprezentowała również przedszkolu maskotki lwów.
(PAP)