Zalewska wzięła udział w zakończeniu roku szkolnego 2015/2016 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.
„To dzień ważny i symboliczny, również dlatego, że dziś w Wałbrzychu ogłosimy pakiet zmian w szkolnictwie zawodowym” - powiedziała Zalewska.
Zwracając się do uczniów szefowa MEN podkreśliła, że uczący się młodzi ludzie będą „przyszłością Polski”. „Jesteście nie tylko istotną częścią planu strategicznego rozwoju kraju, ale więcej, bez was cywilizacyjne wyzwania nie zostaną zrealizowane” - wskazała.
Minister podkreśliła, że wprowadzane reformy edukacji spowodują, że „system nie pozwoli by uczniowie podejmowali błędne decyzje”. „Chcemy was wspierać, abyście byli zadowoleni z tych lat spędzonych w szkole i nie uznali, że były to lata zmarnowane. Chcemy byście mieli satysfakcję z lat nauki i w przyszłości duże pieniądze, byście mogli realizować swoje pasje” - mówiła Zalewska.
Uczniom kończącym rok szkolny w imieniu premier Beaty Szydło podziękowała szefowa jej gabinetu politycznego Elżbieta Witek. „Ja tu czuję się jak u siebie, ponieważ przez prawie 30 lat uczyłam w jednej z jaworskich szkół. Wiem z jaką niecierpliwością uczniowie i nauczyciele czekają na zakończenie roku, ponieważ nauka to ciężka całoroczna praca” - powiedziała Witek.
Podczas uroczystości prezes Fundacji KGHM Polska Miedź Wacław Szetelnicki wręczył dyrekcji Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze czek na 50 tys. zł. Ta kwota będzie przeznaczona na dofinansowanie budowy nowej pracowni komputerowej.
W skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze wchodzą technika i zasadnicza szkoła zawodowa. W ramach techników uczniowie kształcą się na kierunkach: logistyk, mechanik, informatyk oraz ekonomista. Centrum prowadzi również wiele kursów zawodowych. (PAP)

 

Dowiedz się więcej z książki
Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł