"Nowością targów będzie Aleja Odkrywania Talentów, miejsce gdzie będzie można rozpoznać swoje zdolności, skorzystać z porad psychologa czy poddać ocenie, naukowców, swoje umiejętności plastyczne” - powiedział w piątek na konferencji prasowej członek zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski.
Na stoisku Akademickiego Poznania będzie można spotkać przedstawicieli niemal wszystkich publicznych poznańskich szkół wyższych. Do studiów u siebie zachęcać będą też m.in. politechniki z Gdańska i Wrocławia, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny ze Szczecina, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika czy Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic. W sumie zaprezentuje się kilkadziesiąt uczelni, w tym kilkanaście z zagranicy.
British Council poinformuje o wymogach jakie muszą spełnić uczniowie, aby studiować w Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie ofert zajęć pozalekcyjnych, kursów językowych, zajęć plastycznych, kulturalnych i sportowych. Poradnie psychologiczno-pedagogiczne przygotowały warsztaty dla uczniów i rodziców poświęcone świadomemu podejmowaniu decyzji o dalszej edukacji.
W tzw. alei zawodów swoje umiejętności zademonstrują uczniowie poznańskich szkół zawodowych, m.in. gastronomicznej, budowlanej, elektrycznej i poligraficznej oraz Eko Forum, na którym prezentacje, warsztaty, prelekcje i konkursy poświęcone będą ochronie środowiska. Targom towarzyszyć będzie Salon Wyposażenia Szkół, na którym ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców. Wśród pokazywanych pomocy naukowych znajdą się narzędzia usprawniające naukę języków obcych, tablice interaktywne, wizualizery, a także zestawy służące do przygotowywania pokazów i doświadczeń na lekcjach fizyki i chemii.
Przez cały czas trwania targów prowadzone będą warsztaty poświęcone nowoczesnym technologiom w edukacji dla przedstawicieli samorządów i szkół. W tym roku nauczyciele będą mogli zapoznać się z ofertą narzędzi edukacyjnych jednej z największych firm internetowych podczas konferencji „Google for education Poznań summit”. Targi, których organizatorami są Województwo Wielkopolskie, Ośrodek Doskonalenie Nauczycieli w Poznaniu i Międzynarodowe Targi Poznańskie, potrwają do niedzieli 17 marca. Co roku bierze w nich udział ponad 30 tys. zwiedzających. Równolegle z Targami Edukacyjnymi i Salonem Wyposażenia Szkół w Poznaniu odbędą się Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży oraz Targi Aktywni 50+. (PAP)