"Zachęcamy do podróżowania w ferie Łódzką Koleją Aglomeracyjną, do odwiedzania miast przy szlakach kolejowych; zaglądania do Zgierza, Ozorkowa czy Łodzi, gdzie czeka wiele propozycji kulturalnych, zajęcia na pływalniach, świetlne iluminacje" - podkreślił na konferencji prasowej we wtorek marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.
Do akcji "Ferie bez nudy" włączyło się wiele instytucji kultury z regionu. Teatr Wielki w Łodzi wystawi w tym czasie "Aidę", Traviatę" i "Ziemię obiecaną", z biletem ŁKA wstęp na każdy spektakl będzie o 20 proc. tańszy. Do Teatru Muzycznego będzie można wybrać się na musical "Jesus Christ Superstar" - cena drugiego biletu to 1 zł. Zniżki oferują także teatry Arlekin, Pinokio oraz Nowy, kino w Muzeum Kinematografii oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa.
"Wszystkie teatry przygotowały coś ciekawego na czas ferii. Instytucje kultury otwarte są na osoby przybywające z miejscowości, z których można dojechać ŁKA i mają dla nich specjalne promocyjne ceny. Zapraszamy także do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie na basenach i ślizgawkach obowiązywać będą 20 proc. zniżki" - zaznaczył wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.
Na finał ferii Teatr Powszechny w Łodzi zaplanował akcję "Kolej na teatr" - pierwszych 25 osób, które zgłoszą się do kasy, będzie mogło kupić bilet rodzinny dla czterech osób za sto zł. Do wyboru będą dwa spektakle premierowy "Ony" autorki młodego pokolenia Marty Guśniowskiej oraz hit ostatnich lat w Powszechnym - "Szalone nożyczki" Paula Portnera.
Listę placówek w Łódzkiem, które przygotowały specjalną ofertę na ferie można znaleźć na www.lka.lodzkie.pl (PAP)

Koniec ferii zimowych w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim>>