Powstanie klasy o takiej specjalności to efekt porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, którego częścią jest Liceum Profilowane nr 5, a Portem Lotniczym Wrocław.

"Program nauczania w tej klasie, poza przedmiotami ogólnymi, zostanie wzbogacony o konkretne zajęcia uczące najważniejszych zagadnień, takich jak obsługa klienta, obsługa pasażera na pokładzie samolotu, skuteczna komunikacja radiofoniczna czy tradycje i obyczaje wybranych krajów" - tłumaczy Krystyna Opalińska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych.

Część zajęć będzie prowadzona przez specjalistów z portu lotniczego, a praktyki odbywać się będą na lotnisku.

"Ideą stworzenia takiej klasy było to, by najlepsi z jej absolwentów zasilili w przyszłości kadrę naszego lotniska. Program nauczania został tak skonstruowany, by przygotować zarówno do pracy w obsłudze naziemnej, jak i do zawodu stewarda i stewardessy" - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Opalińska zapewnia, że program nauczania w klasie o specjalności "Obsługa Pasażerskiego Ruchu Lotniczego" został tak ułożony, aby absolwenci mogli również znaleźć pracę w innych zawodach związanych z obsługą ruchu turystycznego.

Nauka w klasie profilowanej rozpocznie się od września. Niebawem ruszą zapisy w systemie internetowym. Przy naborze nie ustalono dodatkowych kryteriów, a kadra szkoły spodziewa się dużego zainteresowania nową ofertą placówki.

Szkoła podpisała także porozumienie z Dolnośląską Szkołą Wyższą, w której ruszył nowy kierunek - Zarządzanie Bezpieczeństwem Lotnictwa Cywilnego. Studiom również partneruje Port Lotniczy Wrocław. (PAP)

pdo/ ls/