Obwodnica znalazła się w programie inwestycji podpisanym przez wiceministra infrastruktury i budownictwa – wynika z informacji szczecińskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeszcze w tym roku zaktualizowana zostanie dokumentacja i wykonane badania archeologiczne tak, aby w pierwszym kwartale przyszłego roku można było ogłosić przetarg.

"Pierwsze samochody powinny przejechać nową obwodnicą w 2019 r." – powiedział Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiej GDDKiA. "Obwodnica wyprowadzi ruch z miasta, które leży na trasie dojazdu na poligon w Drawsku Pomorskim, ale także przez które przejeżdżają turyści udający się na Pojezierze Drawskie" – dodał.

Część obwodnicy do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 151 funkcjonuje już od kilkunastu lat, ale do jej domknięcia brakuje odcinka o długości jednego kilometra. Przez to ruch tranzytowy nadal przejeżdża przez Węgorzyno.

Przygotowanie i realizacja inwestycji w zakresie dróg publicznych. Komentarz
Patrycja Antoniak, Maksymilian Cherka, Filip Elżanowski, Krzysztof Andrzej Wąsowski
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł


Nowa droga połączy istniejący fragment z drogą krajową nr 20 po wschodniej stronie Węgorzyna, co skróci jej przebieg o 0,5 km.

Planowana droga będzie miała jedną jezdnię o szerokości siedmiu metrów, a na jej początku i końcu powstaną ronda. W ramach budowy obwodnicy powstanie również obwód drogowy, który usprawni utrzymanie drogi krajowej. (PAP)