„Inwestycja usprawni warunki pracy międzyrzeckich funkcjonariuszy, a także pozwoli na przyjmowanie interesantów w przyjaznych i komfortowych warunkach” - powiedziała Łętowska.

Dotychczas policjanci z Międzyrzecza mieli do dyspozycji mocno wyeksploatowany budynek z okresu międzywojennego znajdujący się przy ul. Świerczewskiego. Nowa komenda jest zlokalizowana przy ul. Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich, przy wyjeździe z miasta w kierunku Sulęcina.

Budowa komendy rozpoczęła się w lipcu 2013 r. Teren został przekazany przez władze miasta. Nowa komenda ma trzy piętra. Budynek w znacznej części posiada elementy charakterystyczne dla obiektów realizowanych w ramach wprowadzonej przed blisko dwoma laty standaryzacji budynków policyjnych.

Nowy budynek ma powierzchnię użytkową 2.100 m2 i został wyposażony w pomieszczenia służące funkcjonariuszom, przestronne szatnie, siłownie i strzelnicę oraz garaże dla pojazdów służbowych oraz najnowocześniejszy sprzęt informatyczny.

Oficjalne oddanie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu nastąpi w we wtorek w południe. W uroczystości mają wzięć udział m.in.: podsekretarz stanu w MSW Grzegorz Karpiński, Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski oraz wojewoda lubuski Katarzyna Osos. (PAP)