Jak poinformowała PAP w środę Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego magistratu, w przyszłym tygodniu nastąpi otwarcie ofert w przetargu na wykonanie tej inwestycji. „Nowy most będzie szerszy od tego, który obecnie łączy ulice Naruszewicza i Wierzbową, dzięki czemu samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach. Po obu stronach mostu zaplanowane są także chodniki. W przyszłości chodnik po jednej stronie zostanie przekształcony w ścieżkę rowerową” - dodała.

Budowa nowego mostu ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Samorząd Rzeszowa nie chce podać, ile zarezerwował w budżecie na tę inwestycję. „Dopiero po przetargu okaże się, ile pieniędzy będziemy musieli wydać na nowy most” - zaznaczyła Pawlak.

Wiadomo już, że inwestycja będzie dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pewne jest dofinansowanie w wysokości 30 proc. wartości tego projektu, być może wzrośnie ono do 50 proc.

Na razie nie wiadomo, co stanie się ze starym mostem. Przeprawa zostanie rozebrana lub przeniesiona w inne miejsce.

Nowy, dwukierunkowy most usprawni komunikację w tym rejonie miasta, odciąży m.in. ul. Szopena i Rejtana oraz mosty Zamkowy i Lwowski. 

huk/ je/