Umowę na realizację inwestycji podpisali przedstawiciele władz miasta i firmy Budimex, która wygrała przetarg na przeprowadzenie modernizacji. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podkreślał, że podpisanie umowy to historyczna chwila, bo miasto zyska nowoczesny obiekt sportowy.

Jak wyjaśnił Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, po przebudowie hala będzie blisko dwa razy większa i niemal dwa razy wyższa. Zostanie przystosowana do przeprowadzania gier zespołowych w klasach mistrzowskich – piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki - w sposób uwzględniający przepisy związków sportowych. Hala pomieści 5 tysięcy kibiców.

Wokół budynku, pod zadaszeniem, powstanie też jednotorowa bieżnia o długości 240 metrów i dwutorowa bieżnia prosta, długa na 60 metrów, co da możliwość rozgrywania zawodów lekkoatletycznych.

Zgodnie z zamierzeniem władz miasta obiekt będzie dostępny dla sportowców niepełnosprawnych, niezależnie od poziomu sprawności czy rodzaju dysfunkcji. Planowane jest wykorzystanie go do kompleksowego przygotowania paraolimpijczyków.

W sąsiedztwie hali powstanie m.in. zaplecze rehabilitacyjne i parking na 400 samochodów. (PAP)