Dodał, że najniższą ofertę złożyła Skanska, najwyższą Inżynieria Rzeszów. „Teraz analizujemy złożone oferty. Wykonawcę powinniśmy poznać w połowie marca” - dodał.

Nowy most przez Wisłok połączy ulice Naruszewicza oraz Wierzbową i zastąpi dotychczasowy most, który miał tylko jeden pas jezdni. Ruchem sterowała sygnalizacja świetlna. Nowa przeprawa będzie szersza od tej, która obecnie łączy te ulice, dzięki czemu samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach.

Po obu stronach mostu zaplanowane są także chodniki. W przyszłości chodnik po jednej stronie zostanie przekształcony w ścieżkę rowerową. Budowa nowego mostu ma się zakończyć jeszcze w tym roku.
Wiadomo już, że inwestycja będzie dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pewne jest dofinansowanie w wysokości 30 proc. wartości tego projektu, być może wzrośnie ono do 50 proc. Na razie nie wiadomo, co stanie się ze starym mostem. Przeprawa zostanie rozebrana lub przeniesiona w inne miejsce.

Nowy, dwukierunkowy most usprawni komunikację w tym rejonie miasta, odciąży m.in. ul. Szopena i Rejtana oraz mosty Zamkowy i Lwowski.