Szef rządu przypomniał, że jednym z "wielkich projektów", który przed miesiącem zaproponował na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, jest projekt remontów i przebudowy dróg lokalnych, na który "już dziś" przekazano wojewodzie mazowieckiemu 1,3 mld. Zaznaczył, że "wcześniej" w budżecie przeznaczano na drogi lokalne ok. 800 mln zł.

"Przy współpracy z innymi ministerstwami tworzymy duży fundusz - kilkumiliardowy, który utworzymy jesienią tego roku. Porównując około miliardową kwotę do 5 mld, czyli pięć razy więcej środków na remonty dróg gminnych, powiatowych, tych które mają dochodzić, jako te mniejsze nasze tętnice w krwioobiegu, do naszych arterii komunikacyjnych jaką tutaj jest S7 w przyszłości, mam nadzieję też S12" - powiedział Morawiecki.

Premier zapewnił również, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat dokończony zostanie odcinek trasy S7 od Grójca do Warszawy, który jest jednocześnie obwodnicą Radomia.

"Przesunęliśmy środki budżetowe, środki unijne, po to, żeby ten ruch komunikacyjny, cała infrastruktura dla Radomia jak najlepiej była rozbudowana" - mówił Morawiecki.

Jako kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane w Radomiu, wymienił modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, na którą zabezpieczono ok. 200 mln zł, a także budowę pięciokilometrowego odcinka drogi wyprowadzającej ruch z Radomia. "To inwestycja z budżetu centralnego w wysokości 120 mln zł., na która Radom czekał 8 lat" - zauważył. (PAP)