Jak poinformował w czwartek rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, CBA w środę przesłało do suwalskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z aktami kontroli w urzędzie gminy Przerośl. CBA chce wszczęcia śledztwa.


Sprawa dotyczy kontroli procedur dotyczących rozporządzania mieniem komunalnym przez gminę Przerośl. Postępowanie obejmowało lata 2005-2013.
Jak poinformował Dobrzyński, CBA sprawdzało, czy prywatne firmy sponsorowały gminę, by ta potem dokonywała zmian miejscowego studium oraz w planie zagospodarowania przestrzennego w zakresie możliwości budowy farm wiatrowych.

"Podczas kontroli agenci CBA ujawnili fakty przemawiające za tym, że mogło dojść o naruszenia lub złamania prawa" - powiedział PAP Dobrzyński.

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, prokuratura prowadziła postępowanie w tej sprawie, ale umorzyła śledztwo w ubiegłym roku. "Jeśli będą nowe fakty w tej sprawie, wtedy prokuratura podejmie śledztwo" - dodał Tomkiewicz.(PAP)