"Likwidujemy +inwestorski tor przeszkód+. To było potężne działanie związane z przygotowaniem projektu ustawy. Podczas konsultacji społecznych odbyło się kilkadziesiąt spotkań, w których brało udział wiele tysięcy osób" - powiedział Adamczyk.

Minister powiedział też, że program mieszkanie plus jest jednym z najważniejszych programów Prawa i Sprawiedliwości.

"Jego realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem, który przedstawiliśmy na początku czerwca ubiegłego roku. Pilotaż, który jest realizowany powoduje, że praktycznie kilkanaście tys. mieszkań jest praktycznie zakontraktowanych. W dwóch miejscach trwa realizacja inwestycji mieszkaniowych a prawdopodobnie pod koniec roku pierwsze mieszkania z pilotażu zostaną oddane do użytku" - powiedział Adamczyk. 

Czytaj: Rok 2017 będzie przełomowy dla projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego >>>

"Program mieszkanie plus to nie tylko realizacja inwestycji. To także inne komponenty. Wsparcie dla samorządów, które pozwoli wyzwolić inicjatywy inwestycyjne w obszarze budownictwa komunalnego, społecznego. To także rozwiązania prawne, które uruchomią potencjał spółdzielni mieszkaniowych w realizacji mieszkań, to też możliwości w zakresie odkładania oszczędności na mieszkania na rynku wtórnym i pierwotnym" - dodał.

Minister powiedział, że proces legislacyjny w przypadku Narodowego Programu Mieszkaniowego powinien zostać zakończony do połowy tego roku.(PAP)