Ukończone zostały prace na ciągu głównym dobudowywanej drugiej jezdni i na węzłach skrajnych, czyli północnym i południowym

 

„Nie oznacza to jednak zakończenia inwestycji. Termin kontraktowy nadal obowiązuje, a ruch po obu jezdniach został puszczony na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co oznacza, że inwestycja jest w toku" - powiedziała rzecznik.

 

Prace nadal trwają na węźle Międzyrzecz Zachód, który jeszcze nie został udostępniony kierowcom oraz poza ciągiem głównym np. drogach serwisowych itp.

 

Wykonawcą drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza jest firma Budimex. Koszt rozbudowy to 102 mln zł. Zgodnie z umową (podpisaną w listopadzie 2014 r. - PAP) na realizację tej inwestycji Budimex ma czas do czerwca 2017 r. Pogoda jednak sprzyja drogowcom i nie wykluczone, że zamknięcie zadania nastąpi wcześniej.

 

„Jest to jednak ciągle plac budowy i nie jest wykluczone, że na krótki czas znowu pojawią się zmiany i np. zamknięta chwilowo zostanie nowa jezdnia na potrzeby wykonania pewnych czynności” - zaznaczyła Jakubowska.

 

W ramach inwestycji na tym odcinku S3, oprócz dobudowy drugiej jezdni (ok. 6,4 km) i przebudowy skrajnych węzłów drogowych, powstaje dodatkowy węzeł Międzyrzecz Zachód (połączenie S3 z drogą wojewódzką 137), ważny dla układu komunikacyjnego w regionie i dla samego Międzyrzecza. (PAP)