Jak poinformował dziennikarzy Przemysław Wierzba z krakowskiego oddziału AMW, pierwszą z dwóch działek sprzedano za 13,4 mln 400 zł. Cena drugiej sięgnęła 12,9 mln zł. Nabywcami zostały firmy z branży deweloperskiej, które nie ujawniły jeszcze swoich biznesowych planów. „Z uwagi na charakter działek i ich lokalizację można się spodziewać, że powstanie tam zabudowa mieszkaniowa” - ocenił Wierzba.

Podczas środowej licytacji nie było chętnych na największą działkę w tej lokalizacji - o powierzchni przekraczającej 1,75 ha. Jej cenę wywoławczą ustalono na 27,9 mln zł.

Według przedstawicieli AMW nieruchomości przy ul. Rakowickiej w Krakowie należą do kluczowych z zasobu agencji. Działki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie węzła przesiadkowego, którego centrum jest nowy Dworzec Główny PKP.

Na działkach znajdują się obecnie zrujnowane budynki magazynowe, warsztatowe i garażowe.

93 proc. zysku ze sprzedaży terenów przy ul. Rakowickiej w Krakowie trafi na modernizację techniczną polskiej armii. Przedstawiciele AMW przypomnieli, że w ciągu kilkunastoletniej działalności odprowadziła ona na ten cel prawie 1,7 mld zł. (PAP)