Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: "Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy pan minister Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował. Do 2019 roku rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole".

Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą.
- Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek na przykład z danej szkoły dzieci wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie - zaznaczyła Zalewska.(pap)

 [-DOKUMENT_HTML-]

Wraz z nowym rokiem szkolnym, w wyniku wprowadzenia reformy edukacji, zmieniła się struktura szkół. Uczniowie, którzy w czerwcu skończyli VI klasę, zamiast do gimnazjum poszli do VII klasy szkoły podstawowej. Ruszyły też szkoły branżowe I stopnia, które zastąpią zasadnicze szkoły zawodowe. Docelowo w systemie mają funkcjonować: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum, 5-letnie technikum, 3-letnia szkoła branżowa I stopnia, 2-letnia szkoła branżowa II stopnia; gimnazja będą stopniowo likwidowane.(pap)