- Ubezpieczeniowy gigant jest coraz bardziej widoczny na rynku prywatnych usług medycznych, a jego zdrowotne ramię wbija kolejne flagi na mapie Polski. W piątek 9 czerwca 2017 roku PZU Zdrowie poinformowało o przejęciu gdańskiej przychodni Revimed. Ta niewielka placówka specjalizująca się w rehabilitacji i medycynie pracy ma posłużyć jako podstawa do stworzenia w Trójmieście przychodni, działających pod marką PZU Zdrowie" - pisze "Puls Biznesu".

- Podobnie jak to stanie się z innymi przejmowanymi przez nas podmiotami, Revimed zostanie rozbudowany o część specjalistyczną i diagnostyczną oraz czeka go rebranding. Proces inwestycyjny chcemy zakończyć w pierwszym kwartale 2018 roku. Docelowo wszystkie nasze placówki mają oferować szeroką gamę usług i specjalizacji - mówi cytowana przez "Puls Biznesu" Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.

Gazeta podaje, że należąca do ubezpieczeniowego giganta spółka od dwóch lat jest bardzo aktywna na polu przejęć. W ten sposób buduje sieć placówek medycznych, która ma umożliwić jej świadczenie usług nie tylko za pomocą zewnętrznych partnerów, ale także własnych, wzorcowych przychodni. (pap)

 [-DOKUMENT_HTML-]