W wyjeździe rehabilitacyjno-narciarskim biorą udział dzieci w wieku od 9 do 16 lat, które są w trakcie lub krótko po leczeniu przeciwnowotworowym. Na zimowisko pojechało też rodzeństwo podopiecznych fundacji. Taki wyjazd organizowany jest już po raz ósmy.

Większość dzieci na taki turnus pojechała po raz pierwszy. Głównym celem wyjazdu jest poprawa sprawności fizycznej i psychicznej dzieci, ale także ich zdolności do zabawy, pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

W planie zimowiska jest codzienna nauka jazdy na nartach. Dzieci będą brały też udział w zajęciach rehabilitacyjno-rekreacyjnych, między innymi na basenie i w sali gimnastycznej. Przewidziano też zabawy integracyjne i konkursy.

Wyjazd finansowany jest przez fundację "Pomóż Im" z pieniędzy przekazanych z jednego proc. podatku oraz akcji charytatywnych. Fundacja działa od 2007 roku, prowadzi Białostockie Hospicjum Dla Dzieci. Oprócz letnich wyjazdów, fundacja finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remontowanie pokoi w ich domach w ramach akcji "Bajkowe pokoje", czy malowanie ścian w pomieszczeniach kliniki onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. (pap)