Jak poinformował naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu Rafał Łysy, los liczącego obecnie 20 łóżek oddziału geriatrycznego był do niedawna niepewny - w 2011 roku nie miał on kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia; w 2012 roku NFZ zakontraktował świadczenia w wysokości ok. 711 tys. zł.

Drugi z odnowionych oddziałów - skórno–wenerologiczny liczy 14 łóżek. Wraz z poradniami dermatologicznymi, których remont ma odbyć się do końca tego roku, placówka będzie zapewniać kompleksowe leczenie chorób skóry. Oddział ma pracownię alergologiczną wykonującą testy naskórkowe, pracownię mykologiczną; zakupiono m.in. lampę PUVA - przydatną w leczeniu m.in. łuszczycy; aparat do krioterapii; laser do drobnych zabiegów dermatologicznych.

Jak wynika ze szpitalnych statystyk, w ub. roku w oddziale skórno-wenerologicznym leczono 556 pacjentów; w oddziale geriatrycznym - 496.

Szpital Miejski w Sosnowcu przechodzi kompleksową modernizację od kilku lat. Dzięki miejskim funduszom w 2012 roku zmodernizowano za 3,6 mln zł oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej; na początku 2011 roku otwarto w szpitalu Sosnowieckie Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem za 12 mln zł.(PAP)