Lek S.A. jest firmą produkcyjną, należącą do Grupy Sandoz. W Centrum Produkcyjno-Logistycznym Sandoz w Strykowie produkowane są leki generyczne (odtwórcze) w oparciu m.in. o dostarczane przez spółki z grupy Sandoz substancje czynne.

W ramach nowej inwestycji spółka ma wybudować kolejny budynek i rozbudować istniejące już zaplecze logistyczno-magazynowe wraz z infrastrukturą drogową i techniczną. Lek zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 125 mln zł (do końca września 2015 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 130 nowych pracowników - poinformował w środę PAP rzecznik Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marcin Kwintkiewicz.

Docelowo zatrudnione w strykowskim zakładzie mają być co najmniej 373 osoby.

ŁSSE w 2013 roku wydała pięć zezwoleń na prowadzenie działalności w Strefie. Inwestorzy zadeklarowali nakłady w łącznej wysokości 227 mln zł; zobowiązali się także utworzyć 420 nowych miejsc pracy i utrzymać ponad 1650 już istniejących.

Przez ponad 15 lat istnienia ŁSSE wydała 223 zezwolenia. Firmy przeprowadziły inwestycje o łącznej wartości niemal 10 mld zł i utworzyły prawie 26 tys. miejsc pracy.