Umów z NFZ nie podpisali przede wszystkim lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim.

Jak powiedziała rzeczniczka dolnośląskiego oddziału NFZ Joanna Mierzwińska, pomimo że umowy z NFZ zostały podpisane tylko przez około 65 procent placówek medycznych, na terenie województwa nie ma powiatu, który pozostałby bez zapewnionej podstawowej opieki medycznej.

 

- Tam, gdzie placówek z podpisanymi kontraktami jest najmniej, podpisaliśmy umowy na zastępstwo z SOR-ami, izbami przyjęć i nocną pomocą - powiedziała Mierzwińska. Dolnośląski NFZ podpisał takich umów 20. Obejmują one placówki na terenie całego województwa.

Na stronie internetowej dolnośląskiego NFZ opublikowano listę wszystkich placówek POZ, które podpisały umowy z Funduszem. Pacjenci mogą też skorzystać z informacji dotyczących świadczeń medycznych pod bezpłatny numerem tel. 800 804 001.

Czytaj: Ministerstwo Zdrowia: umowy na 2015 rok podpisało 74 procent lekarzy POZ >>>

W poniedziałek 29 grudnia 2014 fiaskiem zakończyły się rozmowy lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z resortem zdrowia w sprawie zasad funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w nowym roku. PZ zapowiedziało, że po 1 stycznia 2015 lekarze zrzeszeni w tej organizacji nie otworzą gabinetów, co oznacza, że w całej Polsce może być zamkniętych około 40 procent z nich. Najwięcej gabinetów ma być zamkniętych w województwach: lubuskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, podkarpackim, opolskim i łódzkim. Do PZ należy tam ponad połowa lekarzy.(pap)

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:  www.zdrowie.abc.com.pl