Jak powiedziała PAP dyrektor placówki Krystyna Barcik, nowe lądowisko jest jednym z etapów trwającej rozbudowy oddziału ratunkowego, który ma być gotowy na przełomie 2013 i 2014 r. Lądowisko już jest jednak w pełni sprawne, a jego budowa była konieczna m.in. dlatego, że do tej pory helikoptery lądowały na trawie i tylko do godz. 16. Obecnie, gdy lotnisko jest betonowe i podświetlone mogą już funkcjonować bez przeszkód - wyjaśniła.

W uroczystości otwarcia lądowiska uczestniczył m.in. marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, parlamentarzyści z regionu oraz samorządowcy i przedstawiciele duchowieństwa. Marszałek podkreślił, że szpital w Legnicy jest znakomitym przykładem na to, że ludzie z dobrymi pomysłami potrafią służbę zdrowia przez trudny okres z sukcesem.

Szpital jest symbolem nowoczesności, a przecież zaledwie kilka lat temu tonął w długach. To dzięki ciężkie pracy grupy osób udało się go uratować i obecnie ratowane jest w nim ludzkie życie. To dzięki takim ludziom możemy realizować podobne inwestycje - dodał Schetyna.

Lądowisko jest częścią wartego ok. 10 mln zł projektu rozbudowy oddziału ratunkowego legnickiego szpitala. Placówka ma także w planach uruchomienie do końca 2011 r. dwóch pracowni, w których leczone będą choroby serca oraz budowę oddziały radiologii i radioterapii.

Po uroczystości Schetyna pojechał do Jeleniej Góry (Dolnośląskie), gdzie nastąpi otwarcie nowego rezonansu magnetycznego w tamtejszym Szpitalu Wojewódzkim.(PAP)

mic/ pz/