Tworzymy dobre warunki dla przedsiębiorców; robimy to dla młodych ludzi, którzy do tej pory po to, by zrealizować swoje marzenia, musieli wyjeżdżać za granicę - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło podczas Kongresu Innowatorów w Warszawie.
"Wydaje mi się, że możemy myśleć o przyszłości dlatego, że mamy tutaj w regionie wszystko, to co jest potrzebne do tego, aby budować nową przyszłość Europy. Mamy odwagę, mamy młodość, mamy energię, mamy bezpieczeństwo. To są potrzebne czynniki ku temu, byśmy mogli budować stabilną gospodarkę" - mówiła premier.

Szydło: reforma oświaty jest potrzebna polskiej szkole>>

Jak zaznaczyła, dla polskiego rządu innowacyjność i przedsiębiorczość stają się symbolem. Podkreśliła, że strategia odpowiedzialnego rozwoju - czyli program realizowany przez polski rząd, jest oparta właśnie m.in. na takich założeniach.
"Tworzymy dobre warunki jako państwo dla przedsiębiorców, stwarzamy system, w którym mogą działać, kreatywnie budować swoje firmy, mogą realizować swoje marzenia. Łączymy to z nauką, a potem mamy nadzieję i wiemy, że będzie to dobrze oddziaływało na gospodarkę" - mówiła premier.
Dodała, że po kilkunastu miesiącach pracy jej rządu wskaźniki gospodarcze wskazują, że polskie władze obrały "dobry kierunek i dobrą drogę" i że nie pomyliły się w doborze narzędzi. Podkreśliła, że jeszcze długa droga do spełnienia założeń planu.

"Po co to robimy? Robimy to dla was, dla młodych ludzi, którzy do tej pory po to, by zrealizować swoje marzenia, żeby móc realizować swoje ambicje, musieli wyjeżdżać za granicę, tam szukali swojego szczęścia. A my chcemy, byście to tutaj, w naszych państwach - w Polsce, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, te marzenia realizowali" - podkreśliła szefowa rządu.
W Kongresie Innowatorów, obok premier Szydło, biorą też udział szefowie rządów pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej - Węgier, Czech i Słowacji. (PAP)

Szydło: nie przesuniemy reformy edukacji>>

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Prawo Oświatowe
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów