Akcja "Wybieram Swoją Przyszłość - Łódź Akademicka", której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich, rozpoczęła się w Łodzi. Później prowadzona będzie na terenie ponad 30 miast regionu oraz w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.
Do końca października 40 wolontariuszy stowarzyszenia ma odwiedzić ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych. Chcą się w nich spotkać z ok. 20 tys. uczniów klas trzecich, którym wręczą bezpłatny 90-stronnicowy przewodnik prezentujący m.in. ofertę edukacyjną pięciu łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej.
Inicjatorzy akcji chcą w ten sposób ściągnąć maturzystów na studia do Łodzi.
"Łódzkie uczelnie to jeden z wielu atutów tego miasta. Dla jednego kandydata korzystne będzie to, że Łódź jest tańsza do zamieszkania, dla innego, że w Łodzi ma siedziby coraz więcej firm, a miasto staje się bardziej kolorowe" - podkreśla prezes stowarzyszenia Bartosz Gajewski.
W części katalogu poświęconej uczelniom maturzyści będą mogli dowiedzieć się o wydziałach, kierunkach studiów czy specjalnościach, a także o perspektywach zawodowych po ich ukończeniu. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej są informacje o Łodzi, z których można się dowiedzieć o rozwoju miasta, inwestorach zagranicznych, stażach, praktykach oraz miejscach pracy.
Tegoroczna akcja prowadzona jest pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego, prezydent Łodzi oraz rektorów łódzkich uczelni publicznych. (PAP)

szu/ hes/