Organizatorzy zaplanowali ponad 80 wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych z zakresu botaniki, zoologii, mikrobiologii, genetyki i fizjologii.

Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu biologii. „To kolejna z imprez, w której bierze udział Uniwersytet Wrocławski, skierowana do ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę, podaną w przystępny i nieoczywisty sposób, niekojarzący się z lekcją czy wykładem. Ludzie mają otwarte zaplecze naukowe, do którego nie zawsze mają dostęp na co dzień” – powiedział PAP Michał Raińczuk z biura prasowego UWr.

W Nocy Biologów mogą wziąć udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Raińczuk podkreślił, że podczas uczestnicy zajęć będą mieli m.in. okazję nauczyć się tropić zwierzęta, izolować DNA, preparować i oznaczać materiał paleontologiczny, a także dowiedzieć się, jakie zagrożenia niosą ze sobą pasożyty i jak się przed nimi bronić.

W tym roku zaplanowano także, we współpracy z ogrodem zoologicznym we Wrocławiu, wykład dotyczący ratowania zagrożonego wyginięciem gatunku pingwinów, który połączony będzie ze zwiedzaniem Afrykarium.

Noc Biologów to cykliczne wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim organizowane od 2012 r. Wrocławska edycja odbędzie się w piątek w laboratoriach i salach wykładowych Wydziału Nauk Biologicznych UWr.(PAP)