"Dzięki rozbudowie terminala pasażerskiego przepustowość lotniska wzrośnie o 4,5-5 mln pasażerów rocznie. Dzisiaj mamy przepustowość 3 mln pasażerów rocznie. Rozbudowa pozwoli na zwiększenie z 4 do 8 punktów odpraw pasażerskich. Zwiększy się także powierzchnia ogólnodostępna, którą będziemy mogli wynająć i zarabiać na tym" - powiedział Piotr Okienczyc.

Dodał, że rozbudowany terminal będzie gotowy na przełomie 2017 i 2018 roku. "Na razie jesteśmy w fazie projektowej, w połowie przyszłego roku powinniśmy już rozpoczynać przetargi" - powiedział Okienczyc. Koszt budowy spółka pokryje ze swojego budżetu.

Kolejną inwestycją, nad którą pracują władze lotniska, jest uruchomienie tzw. ekspress cargo. "Będzie to budynek, w którym można obsługiwać ekspresowe przesyłki kurierskie i tzw. małe cargo. Budynek Cargo powinien być gotowy do połowy przyszłego roku" - powiedział.

Władze lotniska planują także powiększenie bazy technicznej dla samolotów - chodzi o budowę hangarów.

Ostatnim etapem rozbudowy ma być budowa hotelu na terenach przylegających do lotniska. Tu jednak władze portu myślą o udziale partnera zewnętrznego.

Jak już zapowiedziały władze portu w Modlinie, na terenach sąsiadujących z lotniskiem ma działać Specjalna Strefa Ekonomiczna (jako podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) oraz park przemysłowo-technologiczny. (PAP)