Jak poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy gminy Ostrowiec Grzegorz Partyka, otwarcie dla ruchu ul. Zagłoby – fragmentu drogi krajowej nr 9 - zaplanowano na wtorkowe południe.

W połączeniu z remontowaną przez powiat ul. Samsonowicza, nowa ulica zapewni też wyprowadzenie z centrum miasta samochodów ciężarowych dowożących złom do Huty CELSA i wywożących wyprodukowane w niej wyroby stalowe. To ważne udogodnienie dla mieszkańców Ostrowca.

„Ta budowa to największa inwestycja realizowana przez gminę. Wartość zrealizowanych robót budowlanych wynosi ponad 50 mln zł, a łączna wartość inwestycji ponad 67 mln zł. Oprócz samego ciągu drogi i towarzyszących jej chodników, ścieżek rowerowych czy oświetlenia, zmodernizowana została infrastruktura podziemna” - powiedział Partyka. Dodał, że wykonawca inwestycji kończy nasadzenia drzew i krzewów oraz poprawia skarpy.

W jego ocenie, aby ruch z krajowej trasy nr 9 całkowicie wyprowadzić z Ostrowca Świętokrzyskiego brakuje jeszcze łącznicy o długości około 2,5 km na terenie gminy Bodzechów.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 67 mln zł, z czego 40 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budowa ponad 4-kilometrowego odcinka drogi z mostem na rzece Szewniance oraz wiaduktem nad drogą wojewódzką i torami w rejonie wsi Denkówek trwała półtora roku. (PAP)

and/ amac/ jbr/