Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa wałbrzyskiego Urzędu Miasta Anna Żabska, pierwsze prace budowlane właśnie się rozpoczęły, a cały plan rewitalizacji sąsiadującego z terenem Śródmieścia parku podzielony został na dwa etapy.

Pierwszy z nich, który ma się zakończyć do 15 października, zakłada m.in. budowę ścieżek, punktów widokowych i informacyjnych oraz wykonanie nasadzeń drzew i roślin ozdobnych. "W trakcie drugiego etapu zbudowane zostanie oświetlenie, ułożone zostaną rury PCV dla potrzeb monitoringu oraz przeprowadzona zostanie wycinka drzew. Realizacja tej części projektu potrwa do 15 listopada" - dodała rzeczniczka.

Po zakończeniu wszystkich prac do użytku mieszkańców oddana zostanie ścieżka przyrodnicza i pięć przystanków edukacyjnych, przy których będzie można m.in. znaleźć informacje na temat żyjących w okolicy gatunków roślin i zwierząt czy przeczytać o programie ochrony gatunkowej kasztanowców. Powstaną także punkty widokowe, z których będzie można obserwować panoramę Wałbrzycha i kompleksu leśnego Góry Chełmiec.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 2 mln zł. Została ona dofinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Woj. Dolnośląskiego na lata 2007-2013.(PAP)

mic/ ls/