Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego, najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Kartel” S.A. z Jędrzejowa (Świętokrzyskie). Ponad 18 mln zł na inwestycję będzie pochodziło z dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Zgodnie z prawem zamówień publicznych, podpisanie umowy nastąpi po 3 lutego b.r.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Urzędu Wojewódzkiego Agata Wojda, inwestycja ma zakończyć się do 15 listopada 2015 roku. Do tego czasu interesanci muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. „W trakcie prac będą przenoszone wydziały, ale pracujemy nad tym, by remont był jak najmniej uciążliwy (...). Nawet, jeśli pewne referaty, wydziały będą przenoszone, pełna informacja będzie się znajdowała w biurze obsługi” – wyjaśniła.

Inwestycja obejmie m.in. ocieplenie budynku z zewnątrz, wymianę wentylacji oraz systemu ogrzewania.

Gmach Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach znajduje się w samym centrum miasta przy al. XI Wieków Kielc. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec lat 60. XX w. W 1970 roku ukończono najwyższy, dziesięciokondygnacyjny budynek „A”, który góruje nad północną częścią kieleckiego śródmieścia.

Jako ostatni powstał tzw. „okrąglak”, w którym mieszczą się sale konferencyjno-szkoleniowe – oddano go do użytku w 1972 roku. Łączna powierzchnia kompleksu budynków liczy ponad 20 tys. m kw.