„Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którym los wilka nie jest obojętny. Razem z rzeszowianami zawyje zespół KSU i Wataha w podróży. WWF zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu, również właścicieli szczekających pupili, aby przyszli na Rynek i włączyli się w akcję” – zaprasza koordynatorka projektu Małgorzata Kosowska.

Jak zauważyła, akcja „Dołącz do watahy i zawyj dla wilka” organizowana jest z okazji 9. edycji Godziny dla Ziemi.

„Negatywny wizerunek wilka w świadomości Polaków i ujawnione ostatnio przypadki odstrzału tego chronionego gatunku wpłynęły na to, że 9. edycję Godziny dla Ziemi WWF dedykuje właśnie tym zwierzętom” – mówiła Kosowska.

WWF Polska podaje (na podstawie badań), że aż 71 proc. badanych bałoby się spotkania z wilkiem w lesie, a 66 proc. Polaków uważa te zwierzęta za niebezpieczne. Tyle samo respondentów uważa też, że zwierzęta te powinny być chronione, a aż 77 proc. jest zdania, że gatunek ten jest potrzebny w przyrodzie.

Dowiedz się więcej z książki
Prawo ochrony środowiska. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł„Mimo to, wciąż u połowy Polaków nie budzi sympatii. Wciąż funkcjonują skojarzenia negatywne z niebezpieczeństwem, Czerwonym Kapturkiem zjedzonym przez wilka, nieprzewidywalnością i zagrożeniem dla ludzi” – wynika z informacji przesłanej PAP Life przez WWF.

Przez trzy kolejne soboty, do 19 marca, będzie można wziąć udział w akcji polegającej na symbolicznym „zawyciu” dla wilka w centralnych punktach 9 miast Polski.

Razem z Rzeszowem zawyje jeszcze Olsztyn i Wrocław. W kolejną sobotę miesiąca do akcji włączy się Poznań, Białystok, Gdańsk, a na wielki finał: Kraków, Łódź i Warszawa.