W czwartek 12 października 2017 roku te trzy osoby zostały zatrzymane przez policję w ramach śledztwa, które prowadzi od grudnia 2016 roku wrocławska prokuratura okręgowa wraz z Wydziałem do Walki z Korupcją wrocławskiej policji.

Chodzi o nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu w ramach prowadzonych w latach 2003–2017 inwestycji gospodarczych skutkujących wyrządzeniem znacznej szkody majątkowej w kwocie powyżej 500 tys. zł.

- Dotyczy to również nieprawidłowości związanych z zarządzaniem Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu, polegających na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych poprzez m.in. wykorzystywanie pełnionych funkcji do celów prywatnych, stosowanie nepotyzmu, mobbingu wobec podległych pracowników, niepowiadomienia organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa nieumyślnego spowodowania zgonu pacjenta, jak też poświadczania nieprawdy w dokumentach tej jednostki - napisała w komunikacie rzeczniczka prasowa prokuratury Małgorzata Klaus

Dodała, że podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli jednocześnie obszerne wyjaśnienia w tej sprawie.
- Po zakończeniu czynności procesowych prokuratura podejmie decyzję ws. stosowania środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych osób - poinformowała. (pap)

 [-DOKUMENT_HTML-]