Minister zdrowia przedstawił w poniedziałek 9 października 2017 roku w Sejmie informację na temat działań resortu, które mają poprawić sytuację finansową lekarzy rezydentów oraz informację w sprawie prowadzonego przez nich protestu głodowego. Protest trwa od 2 października 2017 roku w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Prowadzi go około 20 lekarzy rezydentów; domagają się oni wzrostu finansowania ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Dezyderat zgłosił poseł PiS Tadeusz Dziuba, po wysłuchaniu informacji ministra zdrowia i przeprowadzeniu dyskusji. Komisja zwraca się w nim do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła o kontynuowanie rozmów z protestującymi przedstawicielami rezydentów w celu znalezienia rozwiązania podnoszonych problemów.

Wcześniej posłowie odrzucili dezyderat szefa komisji Bartosza Arłukowicza(PO) mówiący o tym, że komisja zdrowia zgłaszała się do prezesa rady ministrów o natychmiastowe działania zmierzające do podjęcia rozmów z protestującymi rezydentami i zażegnanie konfliktu.(pap)

 [-DOKUMENT_HTML-]