Wkrótce w nowo zbudowanym trzykondygnacyjnym budynku zacznie działać stacja dializ, a później również interna, blok operacyjny chirurgii i oddział intensywnej opieki medycznej. Do zakończenia całej inwestycji potrzeba ok. 2,5 mln zł.

W ramach inwestycji zakupiono prawie 200 sztuk różnego rodzaju nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego, w tym tomograf komputerowy, wyposażenie sal operacyjnych i kardiomonitory, łóżka porodowe i stanowiska do restytucji noworodków.

Szpital został założony w 1868 r. Od 2002 r. lecznica funkcjonuje jako Szpital Tucholski sp. o.o., a jego głównym udziałowcem jest Starostwo Powiatowe w Tucholi (90,24 proc.), a pozostałymi gminy powiatu i pracownicy. Po przekształceniach własnościowych szpital dźwignął się z zapaści. Dzięki zrealizowanym inwestycjom i zmianom organizacyjnym szpital stał się jedną z najlepiej funkcjonujących placówek diagnostyczno-leczniczych w regionie kujawsko-pomorskim.

Obecnie w szpitalu prowadzona jest termoizolacja budynków, a w planach kierownictwo lecznicy ma remont i modernizację najstarszych obiektów. (PAP)

rau/ bno/