Dotychczas zorganizowano dwie kwesty: w Zębie podczas uroczystego powitania Kamila Stocha po zawodach Pucharu Świata oraz w Warszawie w Złotych Tarasach. Ponadto uruchomiono konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze na rehabilitację Szymona. Kolejne kwesty z udziałem olimpijczyków mają odbyć się w maju lub czerwcu w Zakopanem.

- Rehabilitacja Szymona będzie bardzo kosztowna. Z ostatnich informacji wynika, że koszty sięgną nawet 400 tysięcy zł – zaznaczyła dyrektorka zakopiańskiej szkoły sportowej Barbara Sobańska. - Jesteśmy w kontakcie z rodziną chłopca. Chcemy z zebranych pieniędzy płacić za konkretnie wykonane zabiegi rehabilitacyjne.

 

Numer konta bankowego, na który można dokonywać wpłat na rehabilitację Szymona, jest podany między innymi na oficjalnej stronie Kamila Stocha.

12-letni Szymon Olek, zawodnik LKS Klimczok Bystra podczas zawodów 25 lutego 2014 roku w Zakopanem na Maleńkiej Krokwi upadł i doznał poważnych obrażeń mózgu. Został karetką przewieziony najpierw do szpitala w Zakopanem - tam zdecydowano o transporcie chłopca do szpitala specjalistycznego w Krakowie-Prokocimiu, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

12-latek nadal przebywa w krakowskim szpitalu, gdzie przeszedł kolejne zabiegi chirurgiczne. Jak powiedziała rzeczniczka szpitala dziecięcego w Krakowie–Prokocimiu Magdalena Oberc, stan zdrowia chłopca stopniowo się poprawia, jednak Szymon wszystkiego musi uczyć się od nowa. - Coraz więcej mówi, jednak nadal nie porusza się samodzielnie. Czeka go długa rehabilitacja – dodała.

Zakopiańska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku. Jej szef Zbigniew Lis powiedział, że w toku śledztwa zostali przesłuchani już organizatorzy zawodów oraz powołano biegłych.

 

Maleńka Krokiew w Zakopanem to obiekt przeznaczony dla młodych skoczków o punkcie konstrukcyjnym K-35.(pap)