Jak poinformowała rzecznik Dolnośląskiego Centrum Onkologii Agnieszka Czajkowska, na budowę nowej siedziby filii oraz jej wyposażenie wydano 30 mln zł. 

- Ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze wyposażony jest w dwa nowoczesne akceleratory i tomograf komputerowy. Zapewni wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka. Zakładamy, że rocznie obsłuży około 800 pacjentów - powiedziała Czajkowska. 

Rzecznik dodała, że jeleniogórska placówka jest "filią online", dzięki czemu pacjent w trakcie radioterapii ambulatoryjnej może być w niej zdalnie monitorowany i konsultowany przez specjalistów z Wrocławia. 


Czytaj także:  Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy? >>> 


Podobny, zdalny sposób konsultacji stosujemy już w naszej pierwszej filii otwartej dwa lata temu w w Legnicy. I to przynosi bardzo dobre efekty - powiedziała rzecznik. 


W DCO rocznie leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów z regionu oraz z innych części Polski. W ramach radioterapii ambulatoryjnych wykonywanych jest ponad 4 tys. zabiegów, natomiast operacji chirurgicznych wykonuje się ponad 3 tysiące.(pap)