- Jako Porozumienie Zawodów Medycznych zostaliśmy włączeni do Rady Dialogu Społecznego z prawem głosu; tzn. głos nasz, głos medyków jest tam zauważony; będzie mógł być liczony w procesie decyzyjnym – powiedział Biliński na konferencji prasowej w Warszawie.

Wskazał jednocześnie, że "dotychczasowa historia pokazuje, że dwanaście uchwał podjętych przez Radę Dialogu Społecznego nie weszło w życie".
- Rząd bagatelizuje ten dialog. Dlatego apelujemy o realne podjęcie dialogu, być może okrągły stół, być może o włączenie się pana prezydenta, aby ochrona zdrowia naprawdę była priorytetem – dodał.

Uroczystość powołania nowych członków Rady Dialogu Społecznego oraz posiedzenie plenarne Rady, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, zaplanowano na poniedziałek 30 października 2017 roku o godzinie 11.

Protestujący od 2 października 2018 roku lekarze rezydenci ogłosili w poniedziałek, że zakończyli głodówkę, a "walkę" o podniesienie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 procenta PKB w trzy lata będą kontynuowali w innej formie.(pap)

 [-DOKUMENT_HTML-]